banner Tipsystems

SCM – Sportovní centrum mládeže

Motto: Výchova vzdělaného člověka a aktivního sportovce


1) Úvod - nově vzniklá sekce našich webových stránek bude představovat sportovní centrum mládeže (SCM), bude aktuálně informovat o novinkách a o spolupráci klubu se středními školami. Sekce webových stránek je určena pro příznivce klubu, rodiče hráčů, hráče samotné a zároveň pro vedení a pedagogy středních škol.

2) Sportovní koncepce - sportovní centra mládeže (SCM) jsou společným projektem jednotlivých sportovních svazů (v našem případě ČMFS) a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. SCM jsou určena pro talentované sportovce studující na středních školách (dorostenecké kategorie) a svým účelem navazují na systém SpSM na základních školách. Na základě spolupráce mezi sportovním klubem majícím status SCM a středními školami a odbornými učilišti ve spádové oblasti umožňuje SCM talentovaným studentům adekvátní sportovní trénink vedený kvalifikovanými trenéry v době školního vyučování, kvalitní utkání na úrovni republikových soutěží, významnou výhodou je spolupráce se školami, konzultace prospěchu a chování studentů s pedagogy.

FK Baník Sokolov získal statut SCM v červenci 2008 na základě složitého a náročného licenčního řízení, ve kterém musel splnit celou řadu podmínek. Od začátku školního roku 2008/2009 se rozjel pilotní ročník SCM do kterého byl zařazen 1.ročník studentů partnerských středních škol v Sokolově. Následující ročník 2009/2010 už byl projekt rozšířen na studenty 1. až 3. ročníků, kteří pravidelně absolvují ve dvou tréninkových skupinách jednu tréninkovou jednotku v době školního vyučování a čtyři tréninkové jednotky mimo školu v rámci jednotlivých dorosteneckých kategorií FK Baník Sokolov.

SCM FK Baník Sokolov je také otevřeno všem studentům partnerských středních škol, kteří jsou aktivními hráči fotbalu, ale nejsou kmenovými hráči FK Baník Sokolov. Mohou, stejně jako naši kmenoví hráči, absolvovat ranní tréninkové jednotky aniž by to mělo jakýkoli vliv na jejich klubovou příslušnost.

3) organizace sportovní přípravy – SCM (ranní tréninkové jednotky):

 • 1.ročník– 1 x Tj ( 90 minut – dopoledne v rámci školy), 45 minut plavání a regenerace (krytý bazén v Sokolově, v pondělí 7:00 – 7:45),
 • 2.ročník– 1 x Tj ( 90 minut – dopoledne v rámci školy), 45 minut plavání a regenerace (krytý bazén v Sokolově, v pondělí 7:00 – 7:45),
 • 3.ročník– 1 x Tj ( 90 minut – dopoledne v rámci školy), 45 minut plavání a regenerace (krytý bazén v Sokolově, v pondělí 7:00 – 7:45).

  Dopolední tréninkové jednotky vede profesionální trenér SCM Tomáš Hájek. Hodiny plavání a regenerace vedou společně profesionální trenéři.

  4) Tréninkový proces klubu FK Baník Sokolov:

  • D dorost – 4 x týdně tréninková jednotka (travnatá tréninková hřiště, umělá tráva v areálu a tartanový ovál fotbalového stadionu, malá umělá tráva v areálu 3.ZŠ, v zimním období v tělocvičně)
  • C dorost – 4 x týdně tréninková jednotka (travnatá tréninková hřiště, umělá tráva v areálu a tartanový ovál fotbalového stadionu, malá umělá tráva v areálu 3.ZŠ, v zimním období v tělocvičně)
  • B dorost – 4 x týdně tréninková jednotka (travnatá tréninková hřiště, umělá tráva v areálu a tartanový ovál fotbalového stadionu, malá umělá tráva v areálu 3.ZŠ, v zimním období v tělocvičně)
  • A dorost – 4 x týdně tréninková jednotka (travnatá tréninková hřiště, umělá tráva v areálu a tartanový ovál fotbalového stadionu, malá umělá tráva v areálu 3.ZŠ, v zimním období v tělocvičně)

   Šéftrenér mládeže: Mgr. Tomáš Provazník

   Vedoucí trenér SCM: Tomáš Hájek

  • A dorost U19 (ročník 1991):
   hlavní trenér Tomáš Hájek
   asistent trenéra Jiří Šaloun st.
   vedoucí mužstva Karel Pacelt
  • B dorost U18 (ročník 1992):
   hlavní trenér Milan Pari
   asistent trenéra Pavel Šedivec
   vedoucí mužstva ing.Vincent Vajda
  • C dorost U17 (ročník 1993):
   hlavní trenér František Krejčí
   asistent trenéra 1. Milan Horvát
   asistent trenéra 2. Vlastimil Verner st.
   vedoucí mužstva Martina Hadravská
  • D dorost U16 (ročník 1994):
   hlavní trenér Petr Götzl
   asistent trenéra Petr Schneider
   vedoucí mužstva Štěpán Bereczký

  Cílem je zdokonalování a automatizace herních činností jednotlivce, velký důraz klást na zvládnutí technicko-taktických dovedností, zdokonalování principů zónové obrany orientované na míč, nácvik a rozvoj soubojového chování v návaznosti na přechod do juniorky. Individuální herní dovednosti uplatnit v rámci týmového herního výkonu, dále rozvíjet verbální komunikaci při řízení hry. Tréninkový proces je zaměřen na rozvoj kondičních schopností, zejména speciální vytrvalosti anaerobního charakteru, koordinace, explozivně-silových schopností dolních končetin a speciální rychlosti. Upevňování pozitivního vztahu k FK Baník Sokolov.

  5) návaznost na Juniorský tým a A tým Cílem dlouhodobé sportovní přípravy je komplexní zabezpečení mládeže klubu od kategorie přípravek, žáků, dorostů až po kategorii Juniorky. V tomto systému má zásadní význam plynulá návaznost Sportovního střediska mládeže (žákovské kategorie) na Sportovní centrum mládeže (dorostenecké kategorie). Přes Juniorský tým se hráči mohou dostat k vrcholovému fotbalu, do reprezentačních mládežnických výběrů, do A týmu a do I. Gambrinus ligy.

  6) Závěr – Úspěšní absolventi Sportovního střediska mládeže se uplatní nejen v Juniorském týmu a A týmu, ale zároveň zvyšují fotbalovou úroveň krajských fotbalových soutěží v jednotlivých klubech. Cílem společné pedagogicko – sportovní přípravy v SCM je úspěšné ukončení středoškolského vzdělání a výchova aktivního, vzdělaného a samostatného jedince, připraveného pro pracovní život.

  Spolupracujeme:

  Gymnasium Sokolov
  www.gymso.cz


  ISŠTE Sokolov
  www.isste.cz


  Soukromá obchodní akademie Sokolov
  www.e-soas.cz


  Střední škola živnostenská Sokolov
  www.zivnostenska-sokolov.cz Střední škola živnostenská Sokolov - Šenvert
  www.zivnostenska-sokolov.cz

 •  
   
  Copyright © 2008-2021 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
  Partner Partner Partner