Zápas juniorky s Chodovem neměl vítěze

so 19.2., Jan Kašpar

S o k o l o v – V rámci Zimního turnaje Baníku Sokolov se naše juniornešním ránu utkala s chodovským Spartakem. První poločas vyšel lépe baníkovcům, kteří vedli 2:0. V druhé části se ale hostům podařilo hru i skóre vyrovnat a týmy se tak rozešly remízou 2:2. Kaňkou na utkání je především zranění Jakuba Vodrážky, který byl rovnou ze hřiště převezen do nemocnice.

Turnaj, sobota 19.2.2011
FK Baník Sokolov - Spartak Chodov  2:2  (2:0)
Branky: 15. Bastl, 33. Kouba - 65. Bečvař R., 77. Kočí
ŽK: 90. Bartoš - 78. Kopřiva, 86. Tolstikov
ČK:
Rozhodčí: Melničuk - Šmat, Balhar
FK Baník Sokolov: Martinec - Burkyt, Oláh, Ferko, Vodrážka - Hudec, Benda, Pleva, Bastl - Kouba, Novotný
Náhradníci: Bartoš, Šaloun, Seman
Spartak Chodov: Zahrádka - Kopřiva, Krásný, Kolařík, Wolarz - Bečvář R., Bečvář M., Volek, Kočí - Vachník, Koranda
Náhradník: Tolstikov
Počet diváků: 40

V prvním poločase byl lepším týmem domácí Baník. Našim hráčům se dařilo Chodov od úvodu přehrávat, zatímco hosté se soustředili především na obranu a brankáře Martince příliš neohrozili. První vážnější šance juniorky přišla v 15. minutě, a hned z ní baníkovci dokázali vytěžit branku. Petr Bastl se totiž po přihrávce ze středu hřiště dostal do ideální pozice před gólmana Zahrádku a střelou k tyči jej překonal – 1:0. V této části zápasu hýřila juniorka lepším pohybem, z čehož pramenila její převaha a další přesný zásah. Toho se baníkovci dočkali ve 33. minutě, kdy obrana Chodova naprosto propadla a stopeři hostí pustili do šance Koubu, který svůj nájezd zakončil přesným zakončením ke vzdálenější tyči – 2:0. V posledních minutách první půle byla k vidění bohužel nepříjemná situace, když po souboji s jedním z hostů zůstal se zraněním levé nohy ležet na hřišti Jakub Vodrážka. Po několika minutách byl odvezen ambulancí do sokolovské nemocnice. Sudí navíc okamžitě ukončil poločas.

Zraněného Vodrážku nahradil na hrací ploše Bartoš, který tak naskočil do druhé půle. V té byla k vidění poměrně vyrovnaná hra, ani jeden tým se příliš nedostával k nebezpečnému zakončení. To však neplatilo v 65. minutě, kdy hosté předvedli rychlou akci po pravé straně, na jejímž konci stál Radek Bečvář, který lehkým lobem překonal domácího brankaře – 2:1. Poté, co se Chodov dostal na dostřel jednoho gólu, mohl vedení Baníku zvýšit Jakub Ferko, jeho nebezpečnou hlavičku ale vyškrábl brankář Zahrádka na roh. V této fázi utkání oba týmy předváděly neuspořádanou hru, domácí navíc začali často chybovat a dávali tak šanci chodovským. Ti se své další šance chopili v 72. minutě, kdy Kopřiva poslal z půlky hřiště balon do běhu Kočímu, který po následné kličce brankaři srovnal stav na 2:2. Ke konci zápasu do sebe hráči obou týmů několikrát nevybíravě zajeli, z čehož také vzešly dvě žluté karty pro hráče Chodova. Více než fotbal předváděli hráči hádky se soupeři i rozhodčím, kterému se zápas začal očividně vymykat z rukou a na hřišti až příliš vzplanuly emoce. Žádná pohledná fotbalová akce už poté ani nepřišla a juniorka tak s Chodovem remizovala 2:2.