Z Varnsdorfu si Baník veze bod za remízu 1:1

ne 22.5., Lukáš Švéda

V a r n s d o r f - Baníkovci hrají na půdě severočeského Varnsdorfu, který bojuje o záchranu v druhé nejvyšší soutěži. Podzimní měření sil zvládl lépe Slovan, vyhrál totiž v Sokolově 3:1. Zápas začal v 17 hodin a v prvním poločase branka nepadla. Ve druhém poločase již byly k vidění góly. O ten první se postaral Darida, když krásnou střelou překonal Porcala. Vedení však Baníku vydrželo jen tři minuty, za domácí srovnal na konečných 1:1 z přímého kopu Kotiš. Přidáno video z utkání.

27.kolo, neděle 22.5.2011
FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov  1:1  (0:0)
Branky: 66. Kotiš - 63. Darida
FK Varnsdorf: Porcal - Ježdík, Pimpara, Stehlík, Matějov - Breite, Hozda, Chod, Rudnytskyy - Jordák, Kotiš
FK Baník Sokolov: Bertelman - Šmerda, Dříďal, Chupáč, Hanzlík - Podrazký (K) (85. Kura), Čada, Šindelář, Darida (83. Dittrich) - Duchnič, Mlika (65. Vaněček)
Počet diváků: 1100

Baníkovci nastoupili do utkání s jednou překvapivou změnou. V brance nahradil Jiří Bertelman Jakuba Dvořáka. Jinak trenér Látal vsadil na osvědčenou sestavu. Naopak v základní sestavě domácího mužstva nebyl Jiří Procházka ani jeho jmenovec David, tedy hráči, kteří rozhodli o vítězství Slovanu na podzim v Sokolově.

V prvním poločase byla k vidění převaha Varnsdorfu, jehož hráči se svou aktivitou chtěli přiblížit třem bodům, a tak i záchraně ve 2. lize. Domácí se prosazovali hlavně nebezpečnými centry a rohy, ale obrana Baníku si s jejich útoky poradila. Výkon Baníku stál v prvním poločase hlavně na protiútocích, zejména Darida dělal protihráčům problémy. Přesto se ve hře sokolovských fotbalistů objevovala řada nepřesností a výkon v prvním poločasu byl průměrný.

Ve druhém poločase se již výkon baníkovců zlepšil a hra se vyrovnala. Za svoje zlepšení se hráči Baníku dočkali odměny. V 63. minutě se po Podrazkého přihrávce krásně trefil Vláďa Darida. Sokolovský záložník tak potvrdil svou formu, když se trefil ve druhém zápase po sobě. Jenže vedení nevydrželo déle než tři minuty. V 66. minutě zahrávali domácí přímý kop a Kotiš svou střelu nedal Bertelmanovi šanci. Do konce zápasu se hrál otevřený fotbal a Baník mohl dokonce jít znovu do vedení. Střídající Vaněček ale trefil jen břevno.

Video z utkání

Baníkovci si tak přivezou ze hřiště soupeře třetí remízu za sebou. V dalším zápase přijede do Sokolova v sobotu Graffin Vlašim.