Z Karviné si baníkovci vezou jeden bod

ne 8.5., Lukáš Švéda

K a r v i n á - Ve 25. kole 2. fotbalové ligy narazil Baník na svého souseda v tabulce, šestou Karvinou. V dalším hornickém derby sice branka nepadla, ale diváci na stadionu sledovali festival gólových šancí. V těch sokolovských se nejčastěji objevoval Šilhan, ale karvinskou obranu také několikrát prověřil Mlika a Darida. Gólově se však nikdo prosadit nedokázal, a tak si sokolovští fotbalisté vezou jeden bod, stejně jako před čtrnácti dny z Třince.

25.kolo, neděle 8.5.2011
MFK OKD Karviná - FK Baník Sokolov  0:0  (0:0)
Branky:
ŽK: 19. Slončík, 60. Motyčka - 37. Chupáč, 78. Dřížďal
MFK OKD Karviná: Kafka - Pavlík, Mráz, Jursa, Knötig - Ciku, Motyčka, Slončík (59. Ficek), Milosavljev - Látal (71. Gonda), Vrána (88. Radzinevičius)
FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Chupáč, Dřížďal, Hanzlík - Podrazký (K) (90. Kura), Šindelář, Čada, Darida - Mlika (76. Vaněček), Šilhan (86. Duchnič)
Počet diváků: 1381

Tým trenéra Látala odjel na druhý konec republiky již v sobotu ráno tak, aby se co nejlépe připravil na nedělní souboj v Karviné. Ta v průběhu soutěže nasbírala stejný počet bodů jako Baník, ale patřilo ji o příčku lepší umístění. Na trávník vyběhla v podstatě stejná sestava jako v minulém týdnu, jen do středu hřiště se vrátil David Čada, který si odpykal stopku za červenou kartu. Místo na levém kraji zálohy tak nezbylo na Davida Vaněčka. V útoku opět duo Mlika - Šilhan.

Sokolovští začali na Městském stadionu v Karviné bez jakéholiv respektu. Mlika se ve 2. minutě pouze zastřeloval. Po deseti minutách hry měl gól na hlavě Jaromír Šilhan, ale těsně přestřelil! Totéž se "povedlo" na druhé straně Milosalvjevovi. O zakončení se též snažil mladý Vladimír Darida, ale jeho první střela postrádala gólové parametry. Mnohem lépe si počínal Jirka Mlika, který se ocitl ve stoprocentní šanci, ale na poslední chvíli jeho pokus zblokoval karvinský Motyčka. Ke konci prvního poločasu nabíral tlak baníkovců na intenzitě a výsledkem toho byly tři velké šance sokolovských hráčů. Nejprve se svou tradiční střelou při zemi pokusil překonat Kafku Darida, ale střela letěla jen těsně mimo. Chvíli na to střílel záložník Baníku znovu a Kafka musel vytáhnout parádní zákrok. První poločas pak ukončila Šilhanova bomba z dvaceti metrů, které však zamířila jen nad břevno domácí branky.

První poločas mezi ofenzivně laděnými týmy branku nepřinesl, šancí však bylo k vidění dost. Zejména baníkovské trio Darida - Mlika - Šilhan pořádně provětralo karvinskou obranu.

Druhý poločas začal tak svižně, jak skončil ten první - jednou šancí za druhou. Nejprve se individuální akcí blýskl domácí Látal, ale jeho nabídku před branku nikdo nezužitkoval. Před karvinskou brankou se opět do hlavičkového zakončení prodral Šilhan, ale jeho umístěnou střelu skvěle vytáhl na břevno Kafka. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu, což dokladuje šance Karviné. Milosavljev hlavičkou opět jen těsně mimo. Poté přišla dvacetiminutovka, ve kterém se nic zajímavého neudálo. Až v 76. minutě měl po přihrávce Mliky obrovskou šanci Šilhan, ale ani tentokrát sokolovský útočník neskóroval. Přestřelil branku z malého vápna. Vzápětí došlo k prvnímu střídání Baníku , kdy hřiště opustil Mlika a do hřiště vběhl Vaněček.

Domácí fotbalisté chtěli v závěru získat všechny body, ale jejich snaha byla naštěstí pro Baník neúspěšná. Na posledních pět minut se na hřišti objevil i Oleg Duchnič, který vystřídal Šilhana. V poslední minutě pak kapitána Miroslava Podrazkého nahradil František Kura. Branka již nepadla, a tak si oba týmy připíší po bodu. Baník tak po čtrnácti dnech zopakoval jednobodový zisk ze hřiště soupeře a prodloužil sérii neproher na čtyři utkání. V dalším zápase Baník přivítá nováčka ze Znojma. Hraje se v sobotu 14. května v 10:15.