Ve šlágru kola nestačila U15 na vedoucí Most a padla 0:3

pá 23.5., Josef Mihalík, Lukáš Švéda, Jan Kašpar

S o k o l o v – Sen o účasti na republikovém finále se sokolovským fotbalovým žákům U15 asi rozplynul. Porážka od vedoucího Mostu v poměru 0:3 prakticky zhatila téměř všechny naděje na závěrečný finálový turnaj, do něhož s největší pravděpodobností postoupí právě vítězný Most. Severočeši výhrou v Sokolově zvýšili svůj náskok před Baníkem ze čtyř na současných sedm bodů, což je tři kola před koncem soutěže ztráta prakticky nedostižitelná.

24.kolo, neděle 18.5.2014
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  0:3  (0:0)
Branky: 47. a 70. Šedivý, 67. Šilhan
FK Baník Sokolov: Přibys (63. Timko) – Nimrichter, Body, Holík, Motl – Čtrnáct, Klapuch, Halapej – Kursa, Frána, Kalán (střídali: Dvořák, Jovičič, Kolář a Štursa)
FK Baník Most 1909: Hnízdil – Jungmann, Schettl, Ryška, Rusó – J. Šedivý, Vaněk, Duong – Longauer, L. Šedivý, Klíma (střídali: Šilhan, Pöschl, Kováč, Korenc a Hodina)
Počet diváků: 80

Zápas naděje sokolovským starším žákům výsledkově nevyšel. Scénář před tímto důležitým utkáním byl naprosto jasný, porazit Most a tím umazat tři ze čtyřbodového náskoku severočeského soupeře. To se ale domácím baníkovcům bohužel nepodařilo, opak se stal pravdou. Most vyhrál a šel do značného bodového trháku, který už bude zřejmě rozhodující.

Nedělní vzájemný zápas dvou vyspělých žákovských celků měl svoji důležitost. Špičkové celky žákovské ligové tabulky skupiny B svedly naprosto vyrovnaný souboj, o jehož výsledku ve svůj prospěch rozhodl Most až v samotném závěru utkání.

V úvodu zápasu byli mírně lepší hosté. Střely Klímy a Longauera byly nepřesné a letěly nad, dělovku Šedivého z hranice bravurně vyrazil brankář Přibys na roh. Snažili se i Sokolováci. Vydařenou ránu kapitána týmu Martina Čtrnáct zpoza vápna gólman hostí Hnízdil chytil, nadějný trestný kop z rohu šestnáctky gólový efekt rovněž nepřinesl. Slibný a velmi nadějný byl centr Bodyho na nabíhajícího Kalána, ale tomu chybělo pár cenťásků na to, aby na vysoký míč dosáhl.

Po bezbrankovém poločase padlo rozhodnutí ve druhé části hry, ale především v samotném závěru utkání, kdy hosté dvěma góly potvrdili své vítězství. Dvanáct minut po změně stran si na centr Ryšky z levé strany naběhl Šedivý, který ranou z voleje k tyči otevřel skóre utkání gólem na 0:1.

Otřesení Sokolováci po inkasované brance jako by ztráceli naději i důvěru ve vlastní síly. Nervozita se mísila s nepřesností, respekt ke zdatnému soupeři byl až příliš velký. Série střídání na obou stranách rozdrobily hru, po nepřesných střelách domácího Jovičiče a mosteckého Duonga přišlo definitivní rozhodnutí až v poslední pětiminutovce celého zápasu. V 67. přihrál Jungmann Šilhanovi, který přízemní střelou k tyči zvýšil na 0:2. Na konečných a krutých 0:3 zvýšil po vydaření kombinaci s Duongem v poslední 70. minutě svým druhým gólem kapitán hostí Jakub Šedivý a o vítězi tohoto utkání, ale zřejmě i celé ligové soutěže, tak bylo definitivně rozhodnuto.

Vedoucí Most zvýšil svůj náskok na nedostižných sedm bodů a ve zbývajících třech kolech narazí vesměs už jen na papírově snadnější soupeře, s nimiž body asi neztratí. Sokolovští starší žáci U15 budou nyní svádět souboj o 2. místo na dálku s Teplicemi, s nimiž se navíc střetnou také doma ve vzájemném zápase, a to v posledním 26. kole (7. června).

Trenér František Krejčí: „Do utkání, kde se střetla první dvě mužstva tabulky, jsme šli citelně oslabeni v útočné fázi, přesto ale s jediným cílem. Tím bylo přehrát soupeře a vyhrát toto důležité utkání. Jen tak jsme měli šanci dále bojovat o první příčku. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, ale soupeř byl o trochu nebezpečnější, celkově ale šancí ke vstřelení branky mnoho nebylo. Obě mužstva měla spíše náznaky ohrožení soupeřovy branky střelami z uctivé vzdálenosti. První poločas tak skončil asi spravedlivou bezbrankovou remízou. Druhý poločas byl už o něčem jiném. Přestože jsme se snažili ještě více posílit ofenzívu, působili jsme velmi unaveným dojmem, neudrželi jsme míč a v podstatě jsme v druhém poločase neohrozili branku soupeře. Soupeř naopak přidal na tempu a velmi zaměstnával naší přetíženou obranu. Po první inkasované brance jsme šli již do velkého rizika, soupeř toho využil a v závěrečných třech minutách přidal ještě další dvě branky a zaslouženě tak získal tři rozhodující body. Jen těžko klukům něco vyčítat, rozhodně se snažili, ale náročný týden se na nich přece jen viditelně podepsal. Chyběla nám jiskra a především kvalita směrem dopředu. Soupeř působil mnohem živějším dojmem a vyhrál hlavně díky druhému poločasu zcela zaslouženě a je potřeba mu popřát hodně úspěchů ve finále žákovské ligy.“