V rámci soustředění porazil Baník fotbalisty Chomutova 3:1

čt 17.7., Lukáš Švéda

F r a n t i š k o v y L á z n ě - Svěřenci Daniela Šmejkala se od úterý nacházejí v lázeňském městě, kde absolvují čtyřdenní soustředění. Jeho součástí bylo také utkání proti účastníkovi ČFL Chomutovu. V závěru první půle potvrdil převahu Baníku Pouček. Také ve druhém poločasu padaly góly až s jeho koncem. Nejprve se z malého vápna trefil Ivasko, o dvě minuty později se krásnou střelou prezentoval Kravar. Soupeř vstřelil svou jedinou branku v 90. minutě.

přát., čtvrtek 17.7.2014
FK Baník Sokolov - FK Chomutov  3:1  (1:0)
Branky: 44. Pouček, 83. Ivasko, 85. Kravar - 90. Ojini
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Kucalas, Hofmann (46. Tůma), Dřížďal – Vrtělka (60. Kravar), Kobylík (46. Ivasko) – Benda, Machek, Pouček (46. Vaněček) – Mlika (46. Došlý)
Počet diváků: 150

Trenér Baníku Daniel Šmejkal do utkání nenasadil a ze zdravotních důvodů šetřil Šamánka, Čadu, Dvořáka II., Hrubého a Vondráčka. Naopak v brance odchytal celé utkání testovaný 33letý gólman Jaroslav Belaň.

Sokolovští hráči byli od úvodu aktivnější, přestože na nich byla patrná zátěž, kterou v těchto dnech procházejí. Prosazovali se zejména po stranách, odkud před bránu Chomutova létaly zajímavé centry. Po jednom z nich hlavičkoval vedle Benda. První gólový okamžik se mohl zrodit po osmnácti minutách hry, ale Blažkovu střelu zastavilo břevno. V následných minutách se ve dvou velkých šancích ocitl Mlika, ale gólmana hostů ani jednou neprostřelil. Ve 36. minutě si na rohový kop naskočil Kucalas a orazítkoval levou tyč. Ve 44. minutě se Baníku konečně zadařilo. Po útočné standardce zůstali baníkovci v šestnáctce Chomutova, míč se dostal k Lukáši Poučkovi, který ostrou křižnou střelou z deseti minut rozvlnil síť - 1:0.

Do druhého poločasu nastoupila čtveřice Došlý, Vaněček, Ivasko a Tůma, později se k nim přidal Kravar. Herní převaha Baníku kopírovala vývoj první půle, ale na větší šanci se čekalo až do 66. minuty. To Machek posunul do běhu Došlému, jehož pohotová střela zamířila do pravé tyče. Na opačné straně odpověděl taktéž střelou do tyče Kopta. V dalších minutách se oba týmy marně snažily zahrozit, podařilo se to až v poslední minutovce. V 83. minutě předvedl Vaněček na levé straně své tradiční finty, zpětnou přihrávkou našel Aleše Ivaska, který z první zamířil pod břevno - 2:0. Třetí gól Baníku byl opravdovou lahůdkou, nejhezčí moment zápasu. Z dobrých pětadvaceti napřáhl Matěj Kravar a jeho dělovka doletěla přímo do pravé šibenice. V závěru utkání se prosadili také chomutovští fotbalisté. V 90. minutě se po akci z levé strany dostal míč na malé vápno před Ojiniho, který jej dopravil za Belaňova záda.

Baník tak v přípravě opět zvítězil, v sobotu pak zakončí přípravu zápasem v Praze, kde se utká s druholigovým nováčkem z Kolína.