V prvním přípravném zápase podlehl Baník Viktorii Plzeň 1:4

st 25.6., Lukáš Švéda, Jan Kašpar

P l z e ň - Již třetí den letní přípravy přinesl fotbalistům Baníku první přípravný duel. V něm baníkovci hráli v Plzni proti tamní Viktorii, vícemistru ČR a poraženému finalistovi Poháru České pošty z uplynulé sezóny. Premiérově vedl náš tým trenér Daniel Šmejkal, který sledoval, jak Plzeňané v prvním poločase dvakrát skórovali. Trefili se Bakoš s Horváthem. V úvodu druhé půle snížil David Kobylík, ale to bylo z naší strany vše. O třetí gól Plzně se vlastní brankou postaral Vondráček, poslední trefu utkání obstaral deset minut před koncem Tecl.

přát., středa 25.6.2014
FC Viktoria Plzeň - FK Baník Sokolov  4:1  (2:0)
Branky: 23. Bakoš, 40. Horváth, 69. Vondráček (vl.), 80. Tecl - 54. Kobylík
FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Bolek - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela, Kolář, Chramosta - Bakoš
2. poločas: Pavlík – Řezník, Procházka, Hubník, Kovařík – Chrien, Hrošovský – Hora, Stratil, Vaněk – Tecl
FK Baník Sokolov: Dvořák (46. Krbeček) - Blažek (80. Kravár), Vondráček, Dřížďal (46. Heger), Hrubý L. (46. Kucalas) - Čada (71. Mariánus), Vrtělka (46. Ivasko) - Vaněček (78. Hrubý M.), Kobylík (58. Došlý), Benda (46. Machek) - Šamánek
Počet diváků: 250

Do základní sestavy Baníku poslal nový lodivod našeho týmu Daniel Šmejkal uzdraveného Víta Vrtělku, který si tak zahrál poprvé po zranění kolene. V úvodní jedenáctce Sokolova nastoupili staří známí, s výjimkou navrátilce Davida Bendy, který v loňské sezoně působil v Karlových Varech.

Utkání začalo hodně zhurta. Jako první se ke vstřelení gólu přiblížila domácí Viktoria, jmenovitě Marek Bakoš. Ten využil špatné malé domů od Lukáše Hrubého a uloupil balon, načež slovenský útočník napálil břevno Dvořákovy branky. Po necelé čtvrthodině bylo na slibné šance srovnáno, když plzeňské obraně utekl Rosťa Šamánek. Svoji akci ale zakončil nepřesným zakončením a Bolek v bráně Viktorie nemusel zasahovat. Ve 24. minutě se už skóre poprvé změnilo. To byl v centru dění opět Bakoš, který tentokráte využil centr od jednoho ze svých spoluhráčů ze středu hřiště a střelou po zemi poslal svůj tým do vedení 1:0. Viktorka v prvním poločase kontrolovala hru a balon sokolovskému týmu příliš nepůjčovala. Šmejkalovo družina hrála většinu času za míčem a především se bránila nájezdům domácích. Jeden takový ale Sokolov neuhlídal ve 40. minutě. Celou akci založil František Rajtoral, který poslal do úniku po pravé straně Koláře, ten poslal do vápna Baníku milimetrový centr, který si elegantním obhozením Vondráčka na malém vápně zpracoval Pavel Horváth a pokusem k tyči zvýšil vedení ligového celku. První poločas tak Plzeň vyhrála 2:0.

Do druhého poločasu kouč Šmejkal výrazně prostřídal, a na hřiště se tak dostali noví hráči v sokolovském výběru – Kucalas s Hegerem, které ještě doplnili Ivasko, Machek a Krbeček. I Viktoria značně obměnila svoji jedenáctku a na hře to bylo znát. Ve druhém poločase se většina hry odehrávala především ve středu hřiště a k vidění nebyl nijak svižný fotbal. V 55. minutě ale několik stovek přítomných diváků vidělo povedený moment v podání sokolovského Kobylíka. Ten ve vápně domácích obral chybujícího Řezníka, potáhl si balon a z bezprostřední blízkosti od domácího brankáře střelou po zemi snížil na 2:1. Krátce poté, co David Kobylík korigoval skóre, přenechal místo na trávníku Petrovi Došlému. V 71. minutě utekl celé obraně Sokolova rychlonohý útočník Viktorie Stanislav Tecl, který poslal před Krbečka jedovatý centr. Ten sice nezachytil žádný z domácích hráčů, balon si ale ve skluzu do vlastní branky srazil Zbyněk Vondráček. Plzeň tak vedla 3:1. Sokolovské borce už v závěrečných minutách braly nepříjemné křeče, ale ani domácí nehráli v nijak vysokém tempu. Utkání se tak spíše už jen dohrávalo. Jedna branka ale přeci jenom ještě padla. V 86. minutě se o ní postaral Tecl, kterého ke skórování centrem zprava vybídl Hrošovský. Tecl se v dobré pozici nemýlil a uzavřel skóre na 4:1. Vojta Machek ještě o dvě minuty později nastřelil břevno, to však bylo vše, co dnešní utkání nabídlo. Baník tak s ligovou Viktorií Plzeň prohrál ve svém prvním přípravném utkání pod vedením Daniela Šmejkala o tři branky. V neděli čeká náš tým další přátelské měření sil, a sice s týmem Mariánských Lázní.