V posledním kole si Sokolov lehce poradil s Mostem

po 27.4., Aleš Strouha

V posledním zápase sezony 2008/09 si fotbalisté Sokolova s chutí zastříleli. V zápase 30. kola druhé ligy rozstříleli Most vysoko 5:0, když se střelecky prosadili Jirouš (2), Kura (2) a Janzlík.

30.kolo, sobota 6.6.2009
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  5:0  (1:0)
Branky: 32. a 70. Jirouš, 55. a 85. Kura, 68. Hanzlík. Rozhodčí: Příhoda – Košec, Teuber. ŽK: 33. Šmerda - 39. Andrei da Silva, 48. Jedinák, 88. Webster.
FK Baník Sokolov: Bertelman – Šmerda, Hrabáč, Kura, Čupr – Podrazký, Čada, Pilař (80. Vůjtěch), Vaněček (66. Hanzlík) – Jirouš (73. Salák), Duchnič
FK Baník Most 1909: Paleček – Sigmund, Schut (46. Jedinák), Loos (70. Běloušek), Webster – Zícha, Hofman, Boutasgount (81. Rusetski), Diego da Silva – Andrei da Silva, Hora
Počet diváků: 1150

Také v posledním utkání sezony se diváci mohli radovat z vysoké výhry. Fotbalisté Baníku potvrdili vynikající formu posledních kol a na domácím trávníku rozdílem pěti branek porazili Most. Těsně před utkáním se nad sokolovským stadionem rozpršelo a první minuty byly prakticky bez šance. Do zajímavých situací se dostali pouze Vaněček a po něm Pilař, ale ani jeden v šestnáctce nevystřelil a o míč přišel. Až v 18. minutě diváky roztleskal Vaněček, který po odražené standardce pálil z šestnáctky tvrdě na bránu a míč směřující pod břevno obránci stihli tečovat na roh. Po vyrovnaném průběhu přišlo další ohrožení branky Mostu až ve 27. minutě a opět ze standardní situace. Tu zahrával Podrazký a hlavičkující Hrabáč zamířil nad. Přesto se Baník dočkal první branky, ve 32. minutě se do brejkové situace dostal Duchnič, přízemním centrem na penaltu našel Jirouše, který umístěnou střelou k tyči vstřelil svou sedmnáctou branku v sezoně. Druhý gól mohl přijít ve 40. minutě, po standardní situaci Pilaře zahráli obránci Mostu ve vlastním vápně rukou, ale penalta se nepískala.

Na začátku druhé půle měl Baník další velkou možnost. Po kombinační akci Jirouše s Duchničem se míč na hranici šestnáctky dostal k Vaněčkovi, který ale trefil obránce hostů ve skluzu. Tentýž hráč měl v 51. minutě další možnost, jeho pokus ale Paleček vytáhl na roh. Druhý gól padl v 55. minutě, roh Pilaře propadl ke Kurovi, který z malého vápna nemohl nedat. Domácí Baník se dostal do tempa a hrál velmi dobrý fotbal. A třetí gól na sebe dlouho nenechal čekat, v 68. minutě od lajny ostře zacentroval Šmerda, míč doletěl až na nabíhajícího Hanzlíka, který po dvou minutách pobytu na hřišti z voleje poslal míč k tyči. Chvíli nato Baník vstřelil čtvrtý gól – po spolupráci Hanzlíka s Pilařem vrátil centr na malé vápno Podrazký a Jirouš už neměl problém trefit prázdnou bránu Mostu. V závěru se zápas měnil v domácí exhibici a vstřelil i pátý gól. Sedm minut před koncem nejprve tvrdě pálil Duchnič, jehož pokus Paleček vytáhl na roh. Z něho však opět udeřilo, míč se znovu dostal ke Kurovi, který se trefil přesně k tyči. Po Jihlavě si tak pětibrankový příděl odvezlo další exprvoligové mužstvo a Baník se tak se sezonou rozloučil tím nejlepším možným způsobem. Tímto utkáním se s Baníkem loučil Michal Salák, který po třech letech v našem dresu v Sokolově končí.

Jorge Aňon (FK Baník Most): Nedobře se mi hovoří, Sokolov byl lepším týmem, hrál velmi dobrý fotbal. V prvním poločas, kdy byla hra vyrovnaná, jsme dostali branku po chybě. O poločase jsme se snažili tým nabudit, hrát kombinačně, ale ve druhé půli jsme měli problémy s rozehrávkou a přišly čtyři góly. Pro nás je to k zamyšlení pro práci s týmem do další sezony.

Stanislav Purkart (FK Baník Sokolov): My jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, to se nám podařilo. V první půli nám dělal problémy terén. Dali jsme však branku, vybojovali míč ve středu hřiště a potrestali chybu soupeře. První poločas jsme ale zbytečně kombinovali, takže do druhé půle jsme akce zrychlili, hráli jsme v pohybu, dobrou kombinací a pohybem si vytvářeli šance. Nakonec jsme měli i přesnou mušku a vstřelili další branky.