V hornickém derby Sokolov porazil Karvinou 2:0

so 31.10., Jan Kašpar, Tomáš Bouda

S o k o l o v - K dnešnímu utkání do Sokolova přicestovala Karviná. Začátek zápasu se nesl v duchu nepřesností a žádnou větší šanci si ani jeden z týmů nepřipravil. Až ve 14. minutě se ve vápně dostal ke střele domácí Nádeníček, z nadějné pozice však mířil vedle a ani Dejmek nedokázal umístit balon do sítě. Karviná zahrozila ve 25. minutě, kdy se do šance dostával Mišinský. Zacharda v brance Sokolova byl ale pozorný. Ve 41. minutě se sokolovský stadion již radoval. Na roh Podrazkého si naskočil David Čada a hlavou skóroval - 1:0. Ve druhém poločase se dlouho větší příležitost neurodila. V 60. minutě mohl zvýšit Dejmek a vzápětí Podrazký, gól ale nepadl. Až v samém závěru Miroslav Podrazký centroval po rozehraném rohu a míč doplachtil až za záda Kafky - 2:0. Přinášíme vám také fotogalerii ze zápasu.

14.kolo, sobota 31.10.2009
FK Baník Sokolov - MFK OKD Karviná  2:0  (0:0)
Branky: 41. Čada, 90. Podrazký
ŽK: 1:2 (18. Vaněček - 23. Hoffmann, 34. Suchý )
ČK: 0:1 (73. Suchý)
Diváci: 1325
Rozhodčí: Benedikt - Hojsík, Pospíšil
FK Baník Sokolov: Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký (K), Čada, Pilař (85. Javorský), Vaněček (90. Čupr) - Nádeníček (72. Habai), Dejmek
MFK OKD Karviná: Kafka - Jursa, Hoffmann (K), Suchý, Staš - Ficek, Pavlík, Mišinský, Ciku (76. Tchami) - Milosavljev, Pontus (56. Medjedovic)
Počet diváků: 1325

V dresu Baníku se v dnešním zápase nemohl představit Oleg Duchnič, který dostal stop na čtyři zápasy za červenou kartu v utkání na Žižkově. Domácím také chyběl dlouhodobě zraněný Petr Knakal. Karviné chyběli zkušení Slončík s Opicem. Ještě před samotným startem utkání si celý stadion minutou ticha připoměl zemřelého legendárního Františka Veselého.

Karviná do utkání vstoupila ve vysokém tempu, domácí se v úvodních minutách k balonu i díky vlastní nepřesnosti příliš nedostávali. V 10. minutě nestačil Vaněček v osobním souboji na hostujícího Milosavljeva a ostře jej atakoval. Rozhodčí Benedikt však zatím zůstal jen u slovního upozornění. Baník se postupem času čím dál více osměloval a ve 13. minutě kopal roh. Ten rozehrál Pilař, po jehož centru vznikl ve vápně hostí nepřehledný závar. Balon se dostal k Nádeníčkovi, jeho přihrávku Dejmek jen těsně promáchl.

Ve 23. minutě Hoffman zezadu ostře fauloval Podrazkého, byla z toho však jen žluta karta. O pár chvil později bežel sám na Zachardu Mišinský, jeho střelu však gólman Baníku vyrazil. Ve 29. minutě běželi hráči Baníku ve třech proti nezpevněné obraně Karviné, celá akce však skončila nepřesností Vaněčka. Běžela 34. minuta, když hostující Suchý doslova sestřelil Dejmka. Suchý si za svůj zákrok vysloužil žlutý kartonek. Hru v těchto chvílích ovládal spíše Baník, branka ale zatím nepřišla. Pět minut před koncem první půle se už domácí mohli radovat. Podrazký totiž rozehrával roh, na který si naběhl David Čada a hlavičkou překonal Kafku - 1:0. Žádná nebezpečná situace poté už nepřišla a Sokolov tak šel do kabin s jednobrankovým náskokem.

Po dvou minutách druhé půle vstřelil pěkný gól karvinský Mišinský, jeho branka však nebyla kvůli ruce uznána. V 50. minutě jedovatě střílel Ficek, jeho střelu ale Kura srazil na roh. Úvod druhé půle tak přinesl stejný obraz hry jako začátek první části - větší aktivita Karviné s občasnými brejky Baníku. Jako první vystřídali hosté, v 56. minutě odstoupil Pontus a nahradil ho Medjedovič. Půl hodiny před koncem měl stoprocentní šanci po kombinace Podrazkého s Vaněčkem Dejmek, prováhal však ideální moment ke střelbě. O minutu později kopal přímý kop Podrazký, jehož centr vytáhl brankář Kafka jen konečky prstů.

V 66. minutě se ocitl na hranici vápna sám Podrazký, jeho střela minula branku hostí jen o pár centimetrů. Baník měl v těchto minutách utkání více ze hry, druhá branka visela na vlásku. Karviná však neskádala zbraně, většina útoků hostí ale končila na hlavách obránců Baníku. Po střídání Nádeníčka za Habaie běžel sám na branku hostí Dejmek, kterého stáhl Suchý a obdržel druhou žlutou kartu. Suchý tak v zápase dohrál. Následný trestný kop zahrával Podrazký a jen těsně minul. Pět minut před koncem utkání odešel ze hřiště Tomáš Pilař, kterého nahradil Pavel Javorský. Hned nato poslal Vaněček krásným pasem do šance Dejmka, toho však zradilo zpracování. Karviná se do šancí již příliš nedostávala, naopak Baník zahrával v 88. minutě standardku. Tu zahrával Hanzlík a jeho střela byla sražena na roh. Ten Sokolov rozehrál signálem Podrazkého centr se snesl až do brány - 2:0.

Toto vedení si Baník už pohlídal a připsal si zasloužené vítězství 2:0. Hvězdou utkání byl zvolen Míra Podrazký. Další utkání čeká Sokolov příští týden na půdě prvního Ústí nad Labem.