V boji o čelo tabulky C dorost se Žižkovem smírně

út 13.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - V souboji o první příčku se na sokolovské umělce představila Viktoria Žižkov. K vidění byl pohledný zápas. Sokolov se po přestávce ujal vedení 3:1, hosté však brzy slepenými góly vyrovnaly a převzaly iniciativu. Nakonec zápas skončil remízou 3:3. Pro Sokolov to sice znamená druhá remíza v řadě, ale stále první místo v divizi. Dvakrát se v zápase prosadil obránce Josef Kopecký.

10.kolo, neděle 11.10.2009
FK Baník Sokolov - FK Viktoria Žižkov  3:3  (1:0)
Branky: 2. Kopecký, 37. -1:1, 39. Špírek, 49. Kopecký, 56. - 3:2, 57. - 3:3.
FK Baník Sokolov: Rau – Iterský (58. Kobera), Kopecký, Pachta, Glanc – Friedl, Dudešek (70. Hrubý), Špírek, Tůma, Špak (41. Ferko) – Bartoš (78. Gašpar).

Výborný fotbal byl k vidění v utkání C dorostu se Žižkovem. Utkala se dvě mužstva ze špičky tabulky. Domácí Baník vstoupil do utkání výborně. Již ve druhé minutě otevřel skóre obránce Josef Kopecký. Žižkov ve 37. minutě sice srovnal, ale vzápětí poslal znovu Baník do vedení Miroslav Špírek

I do druhého poločasu vstoupil Sokolov výborně. A znovu se po standardce trefil Josef Kopecký. Žižkova však ani dvoubranková ztráta nepoložila a v rozmezí 56. - 57. minuty srovnal na 3:3. Vstřelené góly hosty povzbudily a nejednou bylo Žižkova plné hřiště. Do konce zápasu však už branka nepadla a tak se soupeři rozešli smírně 3:3

Trenér František Krejčí: „Hrálo se utkání o první místo. Soupeř byl velmi kvalitní, k vidění byl oboustranně výborný fotbal. Soupeř se prezentoval výbornou ofenzivou, defenzivní činnost byla o poznání horší. První poločas jsme byli o trošku lepším a hlavně nebezpečnějším mužstvem, určitě mrzí neproměněné tutovky Špírka a Bartoše. Obrana pracovala spolehlivě a nedovolila rychlonohým a kvalitním útočníkům mnoho. Naopak soupeře svými nájezdy provětrával hlavně Friedl. Jednobrankový náskok pro hráče Baníku byl spravedlivým vyjádřením průběhu prvního poločasu. Druhý poločas jsme začali také dobře a ze standardky jsme zvýšili už na rozdíl dvou branek. Soupeř se pak dvakrát trefil ze střední vzdálenosti a po těchto rychle inkasovaných brankách byl posledních dvacet minut jasně lepší a zle nám zatápěl. Docházely nám síly, obrana už nebyla tak kompaktní, soupeř ale svou převahu naštěstí nevyjádřil brankově a utkání tak skončilo spravedlivou remízou. Rozhodně jsme měli proměnit šance z prvního poločasu a rozhodnout tak utkání. To se, bohužel, nepovedlo, v druhém poločase jsme pak v závěru tahali za kratší konec a soupeř dominoval. Remíza je ale spravedlivá.“