U19: Písek si odvezl pět gólů

ne 18.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – I ve druhém jarním zápase se dorostenci U19 představili na domácím hřišti a podruhé dosáhl Baník na vítězství. Tentokrát sokolovští dorostenci porazili Písek 5:1 po poločase 3:0. O branky domácích se postarali Dan Martinec, Jiří Rozsíval, Ludvík Tůma, Martin Sláma a Aleš Fidler.

17., neděle 18.3.2012
FK Baník Sokolov - Písek  5:1  (3:0)
Branky: 8. D. Martinec, 19. Rozsíval, 35. Tůma z pen., 55. Sláma, 61. - 4:1, 63. Fidler.
FK Baník Sokolov: T. Martinec - Kopecký (55. Chmelenský), Tůma, Škoda, Špak (65. Radler) - Kravar - Rozsíval (46. Fidler), D. Martinec, Plechatý - Pachta - Sláma.

Baník vstoupil do utkání pěkně zhurta. Již v první minutě si domácí vypracovali příležitost, kdy se ve vápně zjevil Sláma, ale prováhal nejlepší okamžik ke střele, následně byl sokolovský útočník zablokováván a k dalšímu zakončení se Baník již nedostal. Situace z 5. minuty však už volala po gólu. Nákop propadl až k volnému Slámovi, jenže ten z bezprostřední blízkosti šanci neproměnil. O minutu později přišla další nadějná situace Baníku. Pachta posunul míč na rozběhnutého Plechatého, před kterým byl již jen brankář, jenže ten však byl nakonec v souboji rychlejší a dokázal zasáhnout.

V 8. minutě již ale Baník skóroval. Po centru ze standardní situace ve velké šanci hlavičkoval Kravar pouze do gólmana, ale Dan Martinec byl na správném místě a dorazil míč do sítě – 1:0. Baník byl jasně lepším týmem a měl hru pod kontrolou. Navíc v 19. minutě přišel centr z poloviny hřiště, hostující obránci situaci podcenili, Sláma prodloužil do strany Jiřímu Rozsívalovi a ten střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 2:0. Hosté v prvním poločase prakticky nehrozili, naopak Baník byl stále aktivní. Ve 34. minutě zakombinovali Kopecký s Rozsívalem, v pokutovém území byl nakonec Kopecký sražen a pískala se penalta. K té se postavil Ludvík Tůma a bezpečně pokutový kop proměnil – 3:0. V poslední minutě prvního poločasu pak Martinec trefil po rohu ještě tyč.

Začátek druhého poločasu byl odlišný od první půle. Hráči Baníku měli slabší a pomalejší pohyb, navíc domácí fotbalisté nedokázali podržet míč na svých kopačkách a tak se do hry dostal soupeř. Ten si ale šance nevytvářel. Naopak v 55. minutě Pachta výborným pasem rozeběhl Fidlera, který si sice nejprve přišlápl míč, ale nakonec se dostal do vápna, předložil balon před bránu Martinovi Slámovi a ten nezaváhal – 4:0.

V 61. minutě se dočkali i hosté. Rozhodčí zřejmě špatně posoudili souboj Špaka s protihráčem a nařídili rohový kop. Z něj centrovaný balon propadl až k volnému hráči soupeře a ten rozvlnil síť – 4:1. Čtyřbrankové vedení se ale domácím vrátilo záhy. Aleš Fidler výborně napadal rozehrávku soupeře a byl úspěšný. Domácí hráč nakonec obral o míč brankáře a následně skluzem dopravil míč za brankovou čáru – 5:1.

Střídající Fidler byl v dnešním zápase při chuti. V 72. minutě po pěkné akci Radlera olízla Fidlerova střela tyč. Baník měl poté další šance, ale příležitost na zkorigování výsledku měl i Písek. Nejprve po hodně sporné „malé domů“ pálili hosté do zdi a po zaváhání Škody střílel písecký útočník vedle. Poslední šanci utkání ale měl Sláma, který po přihrávce Kravara nedokázal v úniku překonat brankáře. Stav utkání se tak již neměnil. Baník porazil Písek 5:1.

Fotografie ze zápasu budou v pondělí večer.

Trenér Tomáš Hájek: „I ve druhém jarním utkání jsme podali (hlavně v první půli) velmi dobrý výkon, kdy jsme se snažili o kombinační fotbal. Po zásluze jsme o poločase vedli o tři branky, soupeř se nedostal do žádné vážnější šance, s taktikou nakopávaných míčů do křídel jsme si dokázali poradit velmi dobře. Ve druhém poločase došlo z naší strany k útlumu, množili se nepřesnosti, postrádali jsme klid v zakončení a částečně jsme ustoupili od důrazu v napadání, přesto jsme měli stále hru pod kontrolou.“