banner Tipsystems

U15 vezou na úvod jara bod z Dukly

čt 20.3., Jan Kašpar

P r a h a - Těžké utkání mají za sebou baníkovci, kteří si na půdě pražské Dukly odbyli svoji jarní premiéru.

15., neděle 16.3.2014
FK Dukla Praha - FK Baník Sokolov  1:1  (1:0)
Branky: 32. 1:0 - 37. Majka
FK Baník Sokolov: Přibys, Kohút – Motl, Klapuch, Dvořák, Herda, Body, Holík, Halapej, Kursa, Majka, Čtrnáct, Němec, Frána, Jovičič

Ohlasy trenérů

Trenér František Krejčí: „Na úvod jarní části jsme narazili na mužstvo, které v naší skupině trvale obsazuje nejvyšší patra tabulky. Na hřiště tak proti sobě nastoupilo aktuálně první a třetí mužstvo tabulky. Soupeř se vždy presentuje velmi ofenzivním pojetím, ale současně herní kvalitou ve všech řadách. Na velmi malé umělce na Julisce jsme odehráli těžký zápas. Pražský klub jsme v podzimním utkání poprvé porazili a soupeř byl viditelně naladěn, aby nám porážku vrátil. Od začátku utkání se do nás pustil celoplošným presinkem, což se na hřišti o těchto rozměrech nabízí. Na druhé straně jsme se snažili oplácet stejným způsobem. Hrálo se tak fyzicky velmi náročné utkání, které bylo plné osobních soubojů. Úspěšnost v osobních soubojích pak byla pro vývoj utkání klíčová. Soupeř byl mnohem agresivnější i šikovnější. V této disciplíně dominoval hlavně ve středu hřiště a měl v úvodní čtvrthodině poměrně výraznou převahu. My jsme souboje prohrávali, často jsme navíc ještě faulovali a soupeř měl k dispozici hned několik standartních situací z nebezpečné vzdálenosti od naší branky. Naštěstí jich nevyužil a branku Baníku z nich v podstatě neohrozil. Obrana pracovala slušně a do šance soupeře příliš nepouštěla. Postupem času jsme se z této nepříznivé situace vymanili, Kluci přidali na důrazu a šikovnosti v osobních soubojích a výsledkem bylo několik nebezpečných situací na obou stranách. Soupeř hned dvakrát trefil naší brankovou konstrukci a my jsme ve slibných situacích nevyzráli na brankáře domácích. V závěru poločasu šel ale nakonec domácí soupeř zaslouženě do vedení a tak jsme do poločasové přestávky šli s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným záměrem zlepšit mezihru, zlepšit úspěšnost v soubojích a také se poprat s nepřízných brankovým vývojem. A to poslední jsme naplnili hned v úvodu druhého poločasu, kdy se nám podařilo skóre srovnat. Celý druhý poločas pak už byl trochu jiný, než ten první. Soupeř měl sice stále mírně navrch, ale co bylo podstatné a na čem jsme se shodli s trenéry soupeře, že obě mužstva chtěla utkání vyhrát a příležitostí k tomu bylo dost, ale proti byli oba brankáři, kteří byli v dalším vývoji utkání velmi spolehliví a s úspěchem řešili vzniklé situace. Navíc síly na obou stranách začaly trochu docházet.

Co k dělbě bodů dodat? Potřebujeme hrát taková těžká utkání. Ta nás posouvají dopředu a i to přesto, že jsme nepodali optimální výkon. My se ale v současné době nenacházíme v dobré herní pohodě, provázely a provázejí nás zranění, ne všichni vracející se hráči stačili tréninkové manko dohnat. Proto beru bod z hřiště kvalitního mužstva z Julisky jako zisk. Na víc prostě celkově herně nebylo. Šance k vítězství byly na obou stranách, obě mužstva mohla stejně tak vyhrát jako i prohrát. Dělení bodů je proto asi spravedlivé.

Nezbývá než poděkovat výbornému soupeři za korektní způsob hry, při tolika soubojích, které se na umělce menších rozměrů odehrávají, může snadno dojít ke zranění, ale souboje byly férové a hráči obou mužstev proto odešli z hřiště určitě hodně vyčerpaní, ale bez evidentního „poškození“. Na předvedené hře se podílel svými verdikty i hlavní rozhodčí, který připustil tvrdé, ale férové osobní souboje a utkání nikterak zbytečně nekouskoval. Proto poděkování putuje i k němu.


 
 
Související články - zápas
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner