út 25.3., Jan Kašpar

S o k o l o v - S Tempem Praha se doma utkali žáci U15 a bez potíží dokráčeli ke třem bodům.

16., neděle 23.3.2014
FK Baník Sokolov - FC Tempo Praha  13:1  (11:0)
Branky: 3. Jovičič, 6. Jovičič, 12. Holík, 14. Jovičič, 15. Majka, 19. Dvořák, 21. Jovičič, 24. Klapuch, 27. Čtrnáct, 31. Čtrnáct, 35. Jovičič, 37. Kursa, 38. 12:1, 56. Němec
FK Baník Sokolov: Timko, Přibys – Kalán, Motl, Dvořák, Body, Nimrichter, Herda, Čtrnáct, Klapuch, Bufka, Němec, Kompit, Majka,

Baníkovci v tomto utkání překonali magickou hranici rovné stovky vstřelených branek v tomto soutěžních ročníků. O 100. gól v síti soupeře se postaral, symbolicky, velmi dobře hrající Dvořák.

Trenér František Krejčí: „Utkání s pražským Tempem jsme rozhodli již v prvním poločase, kdy jsme soupeři nastříleli jedenáct branek. Soupeř se poučil z předchozí velmi vysoké prohry a přidal na důrazu, agresivitě a na běhavosti. Nutno ocenit, že tyto vlastnosti dokázali využívat za jakéhokoliv stavu. Týmová obranná fáze Baníku byla ale velice slušná a soupeř ve svých útočných snahách většinou končil už ve středu hřiště, ale poslední a nepřekonatelnou překážkou pro něj byla spolehlivě pracující obrana. Na druhé straně si soupeř hlavně nevěděl rady s naší útočnou fází, většina našich branek byla jak přes kopírák. Kvalitní mezihra, které nechyběla rychlost v kombinacích, byla zakončena často velmi dobrou průnikovou přihrávkou. Navíc byly k vidění velmi dobré individuální výkony hráčů, kteří měli na starosti útočnou fázi.

V této činnosti jsme ale občas propadali špatně načasovanou přihrávkou za obranu. Z tohoto důvodu jsme se často dostávali do ofsajdové pozice, občas také již předchozím špatným postavením útočícího hráče. První poločas měl z naší strany velmi dobrou kvalitu a hráče je potřeba za hru pochválit.

V druhém poločase jsme významně prostřídali, ztratili jsme na údernosti – chyběla kvalita v soubojích jeden na jednoho, navíc postupně začala upadat celková úroveň našeho herního projevu. Pozitiva v tomto utkání lze

spatřovat hlavně v možnosti vyzkoušení jiných herních variant a vyzkoušení některých hráčů na jiných postech, než na kterých jsou zvyklí hrát. Také poměrně agresivní hru soupeře jsme přežili ve zdraví. A z tohoto pohledu jsem velmi spokojen.“