U14 padli na Meteoru

po 25.3., Jan Kašpar

P r a h a - S pražským Meteorem se utkali baníkovci U14. Utkání ale bohužel nezvládli a z Prahy odjeli s porážkou 4:3.

15.kolo, sobota 23.3.2013
Meteor Praha - FK Baník Sokolov  4:3  (2:1)
Branky: 4. Klapuch 1:0, 17. 1:1, 25. 1:2, 40. 1:3, 44. Majka 2:3, 39. Jovičič 3:3, 53. 3:4
FK Baník Sokolov: Přibys, Kohút – Nimrichter, Holík, Body, Motl, Bárnet, Kolář, Kompit, Klapuch, Kalán, Jovičič, Kursa, Majka, Frána

Baníkovci se sice dostali do vedení, když se již ve 4. minutě prosadil Klapuch, domácí však po nekvalitní hře Baníku stihli do poločasu skóre obrátit ve svůj prospěch. Zkraje druhé půle naši žáci inkasovali potřetí, načež sice dokázali vyrovnat na 3:3, Meteor se však v závěru radoval ze čtvrté, vítězné, branky. Všechny tři body tak zůstávají v Praze.

Trenér František Krejčí: „Na nové UMT jsme narazili na soupeře, kterého jsme na podzim potupili dvanácti brankami. Po poslední jasné výhře nad Litvínovem se zřejmě hráči Baníku domnívali, že to bude další snadný zápas. Předzápasové upozornění, že to bude jiný a určitě těžký zápas se minulo účinkem. Hráči k němu přistoupili velmi laxně, bez herní kvality a bez potřebného nasazení. Rychlá vedoucí je jen utvrdila v mylném přesvědčení, že zápas lehce zvládnou. Domácí hráči byli ale proti, a když viděli naší nemohoucnost, zkrátka toho využili. Před naší rychlou vedoucí branku se hrál velmi vyrovnaný souboj. Postupem času domácí ovládli díky našim individuálním chybám hřiště a vývoj hry otočili. Druhý poločas jsme opět rychle inkasovali po dalším individuálním selhání. Zvýšené úsilí nakonec přineslo naší zlepšenou hru a srovnání skóre. Bohužel další individuální selhání přineslo vítěznou branku pro Meteor. Přestože druhý poločas přinesl výrazné oživení naší hry, jen těžko hledat hráče, který by se alespoň přiblížil svému optimálnímu výkonu. Našimi největšími problémy byly hrubé individuální chyby, především ale slabý výkon středové záložní trojice, která neudržela míč a my jsme prostě byli bez přechodové fáze. Střed hřiště ovládl soupeř a obrana pod tlakem vyráběla hrubé chyby. Hráči Meteoru si v podstatě žádnou velkou šanci nepřipravili, hráči Baníku jim šance nabídli sami. V druhém poločase jsme si připravili dostatek šancí ke zvratu v utkání, ale selhali jsme v koncovce. Přes inkasované branky jsme vyhrát mohli, šancí jsme měli dost. Průběh utkání je pro mě obrovským zklamáním.“