U14 nastříleli Litvínovu sedm branek

út 19.3., Jan Kašpar

S o k o l o v - Jarní premiéru ve své lize mají za sebou baníkovci U14. Ta jim vyšla více než dobře, jelikož porazili Litvínov 7:0.

14.kolo, neděle 17.3.2013
FK Baník Sokolov - FK Litvínov  7:0  (3:0)
Branky: 18´ Čtrnáct (Kursa) 1:0, 23´ Majka (Kalán) 2:0, 25´ Majka (Čtrnáct) 3:0, 37´ Frána (Majka) 4:0, 46´ Body (Majka, Frána) 5:0, 63´ Kursa 6:0, 64´ Holík (Frána) 7:0
FK Baník Sokolov: Přibys – Kolář, Holík, Body, Motl, Čtrnáct, Kalán, Kompit, Kursa, Kohút, Majka, Frána, Bárnet

Úvodní zápas jarní části baníkovcům U14 vyšel na výbornou, svému soupeři z Litvínova navíc vrátili podzimní porážku 1:2. Baník o svém vítězství rozhodl už v prvním poločase, kdy se naši hráči trefili celkem třikrát. V druhé polovině zápas zatížili baníkovci konto litvínovského brankáře ještě čtyřmi přesnými zásahy a berou tak tři body za vítězství 7:0.

Trenér František Krejčí: „V úvodním díle jarní části žákovské ligy jsme narazili na Litvínov, který nám pokazil loňský vstup do podzimní části a sebral nám všechny tři body. Měli jsme tedy co vracet. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme měli míč jasně pod kontrolou a hned v úvodu také několik slibných šancí, ale šance jsme neproměnili. Postupem času jsme dokázali soupeře pokořit a do poločasové přestávky jsme vstřelili tři branky a škoda jen dalších neproměněných příležitostí. Nutno ale konstatovat, že brankář Přibys musel hasit dvě šance soupeře. Druhý poločas naše převaha ještě výrazněji narostla, hrálo se většinou na soupeřově polovině a soupeřovo konto jsme zatížili dalšími brankami. Utkání jsme celkově zvládli poměrně slušně, k vidění bylo spoustu výtečných kombinací, většina kluků hrála s chutí a tak jsme soupeři vrátili porážku i s úroky.“