U14 nasázeli osm branek Tempu Praha

ne 23.3., Jan Kašpar

S o k o l o v - S Tempem Praha se na domácím hřišti utkali baníkovci z týmu U14. Se svým soupeřem si svěřenci trenéra Schneidera poradili bez problémů a hladce zvítězili 8:0.

16.kolo, neděle 23.3.2014
FK Baník Sokolov - FC Tempo Praha  8:0  (4:0)
Branky: 4x Štursa, 3x Dolejší, Fišer
FK Baník Sokolov: Fáč (36. Sütto) – Shorný (36. Shorný), Link, Stolec (36. Plíhal), Jirkovský – Fuchs – Bursík, Šulc, Dolejší, Fišer (36. Synek) – Štursa

V 8. minutě vstřelil první branku Štursa, když po výhozu Fáče šel od půlky sám na bránu - 1:0. Ve 12. minutě vybojoval Šulc na polovině soupeře míč, který přihrál do pravé strany Fišerovi a ten se kličkou do středu hřiště zbavil obránce a levou nohou zakončil na 2:0. Ve 25. minutě baníkovci kopali roh. Oodražený míč do středu hřiště poslal Fuchs zpět do lajny na Dolejšího, který se prosadil v souboji jeden na jednoho a posadil míč na hlavu volnému Štursovi - 3:0. Ve 34. minutě Shorný poslal pas za obranu na Štursu, který v samostatném úniku udělal kličku brankáři a do prázdné branky zvýšil na 4:0. Ve 37. minutě Šulc vybojoval míč a posunul na Štursu, který se kličkou do středu hřiště uvolnil přes obránce a střelou z vápna trefil šibenici - 5:0. 40. minutě byla k vidění kombinace ve středu hřiště v podání dvojice Šulc – Štursa. Následovala přihrávka do pravé strany mezi obránce, Dolejší předběhl obránce a šel sám na brankáře - 6:0. V 50. minutě proběhla podobná akce jako u předcházející branky. Dolejší sám na bránu - 7:0. V 58. minutě byl po průniku do vápna faulován Šulc. Dolejší se postavil k penaltě a uzavřel skóre na 8:0.

Trenér Petr Schneider: „Po celé utkání jsme měli hru pod kontrolou. Vyhovovalo nám, že se soupeř snažil hrát kombinační fotbal a my těžili z jejich chyb. Při první a čtvrté brance nám pomohly chyby stoperů, kteří netrefili letící míč. V obraně jsme po celé utkání hráli koncentrovaně a po ztrátách míče jsme se rychle vraceli. Tím jsme nedovolili soupeři prakticky ohrozit naší branku. Trošku naším obráncům především v prvním poločase trvala rozehrávka. V útočné fázi jsme dobře kombinovali a vytvářeli si šance. Celkově jsem s naší hrou i přes pár chyb spokojený.“