U14 na úvod jara vezou výhru z Dukly

po 17.3., Jan Kašpar

P r a h a - Na půdě Dukly Praha se v jarní premiéře představili baníkovci z U14. Těm se úvodní epizoda fotbalového seriálu roku 2014 povedla na jedničku a z Prahy vezou vítězství 3:1.

15.kolo, neděle 16.3.2014
FK Dukla Praha - FK Baník Sokolov  1:3  (0:2)
Branky: 2x Štursa, Fišer
FK Baník Sokolov: Süttö (36. Fáč) – Shorný, Plíhal, Stolec, Synek – Fuchs (59. Link) – Dotzauer (50. Bursík), Šulc, Dolejší, Fišer (55. Valenta) – Štursa (65. Jirkovský)

Baníkovci vstoupili do utkání nejlépe, jak vůbec mohli. Už ve 2. minutě se do šance dostal Štursa. Po té následoval rohový kop, který zahrával Šulc. Na zadní tyči našel volného Dolejšího, který z rohu malého vápna napálil brankáře a následoval další roh. K zahrávání se opět postavil Šulc a posadil míč na hlavu Štursovi. Domácí brankář jeho střelu reflexivně vyrazil před sebe, následoval klasický závar, ve kterém se nejlépe orientoval Patrik Fišer a otevřel skóre utkání 0:1. Ve 4. minutě se podařilo Šulcovi přenést kolmou přihrávkou hru z levé strany na pravou. Sprinterský souboj s obráncem vyhrál Fišer. Přihrál nabíhajícímu Štursovi a ten zvýšil na 0:2. Baník si tak rychle vytvořil pohodlný náskok. Další branka padla až ve 45. minutě. To Fišer poslal ze svojí poloviny pas za obranu. Štursa se dostal k balónu dřív než vyběhnuvší brankář domácích, kterého sokolovský útočník přehodil a dovedl míč do prázdné branky – 0:3 V 57. minutě se domácí dostali po pravé straně baníkovců do rychlého protiútoku a po samostatném úniku snížili na 1:3.

Trenér Petr Schneider: Do utkání jsme měli dobrý vstup a po čtyřech minutách jsme vedli 2:0. To nám pomohlo a my mohli hrát klidněji. Po celé utkání jsme hráli zodpovědně a disciplinovaně. Po ztrátě míče jsme se vraceli a zahušťovali střed hřiště. Dařilo se nám získávat míče zpět a vyrážet do rychlých protiútoků, po kterých jsme se dostávali do brankových příležitostí. Domácí se snažili hrát aktivně. Do větší příležitosti se ale dostali až v závěru poločasu. Ve druhém poločase si Dukla vytvořila kromě gólové ještě jednu šanci. V té nás podržel Míra Fáč. Na naší straně se nejvíce prosazoval Ondra Štursa, který dvě branky vstřelil a ještě minimálně další tři tutovky zahodil. Do šancí se dostávali také další hráči jako Fišer nebo Dolejší. S celkového pohledu je naše vítězství zasloužené. Brankových příležitostí jsme měli více. Za nasazení a disciplinovanost při plnění pokynů musím kluky pochválit.