Tři branky do sítě Admiry znamenají postup v Ondrášovka Cupu

út 9.8., Jan Kašpar

P r a h a, S o k o l o v – S divizní Admirou Praha odehrál dnes Baník 2. kolo nového ročníku Ondrášovka Cupu. První poločas přinesl hned tři branky, tu první vstřelili domácí. Do konce prvního dějství však Baník skóre díky brankám Glasera a Mliky otočil. V druhém poločase se skóre měnilo pouze jednou, a to až v samém závěru. O branku na 1:3 z pohledu domácích se postaral v 90. minutě střídající sokolovský mladík David Benda. Baník si tak zajistil účast ve třetím kole.

Pohár, úterý 9.8.2011
FK Admira Praha - FK Baník Sokolov  1:3  (1:2)
Branky: 5. Paťha - 9. Glaser, 40. Mlika, 90. Benda
Rozhodčí: Franěk, Zeman, Blažej
FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Glaser, Vrtělka, Šindelář, Vaněček - Mlika, Geňo
Střídal: Benda

Trenéři Látal s Nečkem udělali ve své sestavě oproti nepovedenému ligovému utkání se Sezimovo Ústím dvě změny. Místo Jakuba Blažka nastoupil na postu pravého obránce uzdravený Franta Dřížďal a v záloze se v základu objevil Glaser.

Baník se do druhého kola Ondrášovka Cupu prostřílel proti Souši, kterou porazil 5:0. Admira zdolala po penaltách Kladno. Dnešní utkání začalo lépe pro domácí tým. Ten se již po pěti minutách hry dostal do vedení. Stav 1:0 zařídil obránce Marek Paťha, který se trefil z přímého kopu. Trochu překvapivý náskok však nezůstal Pražanům dlouho. V 9. minutě totiž bylo srovnáno. To se umístěnou střelou pod břevno prosadila nová akvizice Baníku, Petr Glaser a začínalo se od začátku. V dalším průběhu prvního poločasu viděli diváci vyrovnaný fotbal, a oba týmy měly šance k dalšímu skórování. Do poločasového hvizdu už však padla jen jedna branka, a to do domácí sítě. Ve 40. minutě předvedli baníkovci vydařenou kombinaci, která skončila gólem z kopačky Jirky Mliky. Našim hráčům se tak podařilo otočit skóre a do kabiny šli s těsným vedením v zádech.

V druhém poločase si Baník vypracovaný náskok hlídal a domácí museli s přibývajícími minutami vsadit kartu na ofenzivu. To způsobovalo okna v obraně Admiry. Jednoho z nich dokázali baníkovci využít, jmenovitě David Benda, který v 90. minutě stanovil konečné skóre na 1:3. Baník tak postoupil do třetího kola Ondrášovka Cupu. V tom se utká s lepším z dvojice Karlovy Vary – Viktoria Plzeň.