To byl nástup do sezony, Baník přejel Ševce 5:1!

so 31.7., Jan Kašpar

S o k o l o v - Pátou sezonu v druhé lize dnes rozehráli na svém stadionu fotbalisté Baníku. Soupeřem jim byl nováček soutěže, Spartak Sezimovo Ústí. Naši hráči začali výborně, již ve 12. minutě vstřelil branku Jaromír Šilhan. Domácím se dařilo i nadále, ve 23. minutě na 2:0 upravil Miroslav Podrazký. Stejný hráč byl v akci i o pár minut později - po Šmerdově centru zvýšil Podrazký na 3:0. Necelé půldruhé tisícovce přítomných diváků se představení Baníku muselo líbit, Baník po poločase vedl rozdílem třídy. Nástup do druhé půlky měli domácí také jako z partesu. Ve 49. minutě se trefil Tomáš Pilař a skóre se posunulo na 4:0. Ve stejném duchu se nesly i další minuty, v 56. minutě opět zakoncertoval Podrazký, který krásnou ranou z dálky vstřelil branku na 5:0. Hosté nakonec zásluhou Kočího v poslední minutě snížili na rozdíl čtyř branek, Baník si přesto připsal jasné vítězství.

1.kolo, sobota 31.7.2010
FK Baník Sokolov - FC MAS Táborsko  5:1  (3:0)
Branky: 12. Šilhan, 23., 29., 56. Podrazký, 49. Pilař - 90. Kočí
ŽK: 60. Vaněček - 11. Javorek
ČK:
Rozhodčí: Ardeleánu - Pospíšil, Moláček
FK Baník Sokolov: Bertelman - Šmerda, Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký, Javorský (78. Čada), Pilař, Vaněček (73. Dittrich) - Šilhan (63. Mlika), Duchnič
FC MAS Táborsko: Šimon - Mašek, Macháček, Nesvadba, Rožboud - Kočí, Předota (46. Jasanský), Javorek, Kostečka (67. Mach) - Horka, Vukadinovič
Počet diváků: 1310

Sezimovo Ústí s sebou navzdory očekáváním nepřivezlo Martina Čupra, David Šimon ale v brance nechyběl. Z nových posil Baníku nastoupil v základu pouze Jaromír Šilhan, Jaroslav Dittrich začal na střídačce. Domácí začali dobře, v úvodních minutách měli územní převahu a chuť po vítězství byla zřejmá. Přesto to byli hosté, kteří první kopali rohový kop. Centr Kostečky ale žádné nebezpečí nepřinesl. V 11. minutě sejmul ostře Javorek Pavla Javorského, za což viděl žlutou kartu. Baník tak kopal standardku. Tu rozehrál Tomáš Pilař, míč se po jeho centru a následné hlavičce Šilhana odrazil do tyče, vzápětí se k němu míč vrátil a poslal domácí do vedení – 1:0. Aktivní hra tak přinesla svoje ovoce. A žně pokračovaly i nadále. Ve 23. minutě to byl opět Tomáš Pilař, který centroval do vápna. Balon se od jeho kopačky snesl na hlavu Míry Podrazkého, který Baník poslal do dvoubrankového vedení – 2:0! Krásné počasí přineslo i fantastický nástup našeho týmu. Pokud byste čekali, že si Baník v klidu hlídal svoje vedení, ukrutně se mýlíte. Ve 29. minutě centroval do vápna pro změnu Jarda Šmerda, poslal balon opět k Podrazkému a ten nechytatelnou hlavičkou přidal už třetí branku – 3:0. Hosté byli v těchto okamžicích doslova na ručník. Ve zbytku prvního poločasu si Baník hýčkal svůj náskok a málo nebezpečné Ševce bez problémů bránil. První půlka tak skončila s výborným výsledkem 3:0 pro Baník.

Do druhé půle nastoupil Baník beze změny v sestavě, jen hosté vyměnili Předotu za Jasanského. To však nebylo Ševcům prachnic platné, brankové hody v podání Baníku totiž pokračovaly. Zasloužil se o to Tomáš Pilař, který ve 49. minutě zužitkoval krásnou přihrávku od Aleše Hanzlíka na hranici vápna a umístěnou střelou k t yči zvýšil na 4:0. V 56. minutě se už stadionem neslo sborové ‚To je náš Baník!‘, což rozhodně bylo na místě. Svůj hattrick totiž zkompletoval Míra Podrazký, který vymetl geniální střelou z 25 metrů růžek Šimonovy branky – 5:0! Po hodině hry se objevily i negativní emoce na tribuně, David Vaněček byl totiž ve vápně hostí jasně zezadu faulován jedním ze Ševců, avšak sudí Ardeleánu však viděl Vaněčkovo údajné simulování a udělil mu žlutou kartu... Poté přišlo střídání Baníku, prvního střelce zápasu Šilhana vystřídal Mlika. V 70. minutě se poprvé vážněji ukázali hosté, když Mach ve výskoku trefil hlavou břevno Bertelmanovy branky. O dvě minuty později se na hřiště dostal navrátilec do dresu Baníku Jaroslav Dittrich, který vystřídal Davida Vaněčka. V dalších okamžicích Baník trochu polevil a s balonem se častěji potkali Ševci, snížit se jim ale nedařilo. Jiřímu Bertelmanovi se ale nakonec čisté konto, bohužel, udržet nepodařilo. V 90. minutě stanovil konečné skóre na 5:1 hlavičkou Kočí. To však nijak nezmírnilo radost domácích, kteří si připisují naprosto zasloužené tři body po perfektním výkonu.

Stanislav Purkart (FK Baník Sokolov): Musím hráče pochválit. Hráli přesně to co jsme jim řekli. Škoda jen té poslední branky. Nicméně jsme samozřejmě maximálně spokojeni.

Luboš Zákostelský (FK Spartak MAS Sezimovo Ústí): Nevím co říci. Zaplatili jsme krutou nováčkovskou daň. Teď si říkám, že je to možná dobře, že to přišlo tak brzy. Hráči si uvědomí co a jak mají dělat a v dalším kole budou hrát mnohem lépe.