Střídající Jiří Mlika vstřelil dva góly a zařídil remízu s Aue 2:2

út 8.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Zajímavé přípravné utkání odehráli baníkovci v domácím prostředí proti celku z 2. Bundesligy FC Erzgebirge Aue. Oba týmy se potkaly také v loňské letní přípravě, kdy zápas skončil nerozhodně 2:2. A stejný výsledek se zrodil i tentokrát. Saský celek se ujal vedení už v 8. minutě, kdy dorážel Okoronkwo. Z podobné akce navýšel ve 23. minutě vedení Aue Diring. Baníku se však ve druhém poločase podařilo srovnat, když střídající Jiří Mlika v rozmezí šesti minut dvakrát prostřelil hostujícího gólmana.

přát., úterý 8.7.2014
FK Baník Sokolov - FC Erzgebirge Aue  2:2  (0:2)
Branky: 73. a 79. Mlika - 8. Okoronkwo, 23. Diring
Rozhodčí: V. Melničuk
FK Baník Sokolov: Dvořák (46. Krbeček) – Blažek, Vondráček (46. Kucalas), Hofmann, Hrubý (46. Dřížďal) – Čada, Machek – Vrťo (K), Kadula (64. Kravar), Vaněček – Došlý (64. Mlika)
FC Erzgebirge Aue: Kirschstein (46. Männel) – Müller, Gonzalez, Vucur, Lukšík (64. Miatke) – Könnecke, Diring, Schröder, Anier (64. Gueye) – Hauck (72. König), Okoronkwo (76. Dartsch)
Počet diváků: 150

Trenér Baníku neměl ze zdravotních důvodů k dispozici Šamánka, Dvořáka II., Vrtělku, ani Lacinu. Naopak nově se v dresu sokolovského týmu předvedl Tomáš Vrťo, který také působil ve Vlašimi nebo Frýdku-Místku. Společně s ním v základní sestavě nastoupil další testovaný hráč Jindřich Kadula z Českých Budějovic. Pouze na střídačce utkání sledovali Radčenko se Šulcem z Mladé Boleslavi.

Začátek zápasu se nesl ve znamení aktivity německého Aue, které se také po osmi minutách hry ujalo rychlého vedení. Lukšík rozehrál standardku, míč se v pokutovém území poodrážel až před Salomona Okoronkwa a ten se zblízka nemýlil - 0:1. Baníkovci, kteří poprvé nastoupili v nových dresech od firmy Nike, se před bránu saského mužstva dostávali hodně obtížně. Po několika méně nebezpečných střelách hosté opět udeřili. Ve 23. minutě přistál opakovaný centr Lukšíka u vzdálenější tyče, kde se zjevil Diring a opět zblízka usměrnil míč do Dvořákovy brány - 0:2. Hezký moment se zrodil po půlhodině hry, kdy Hauckovu technickou střelu brankář Dvořák parádně vytáhl mimo tři tyče. I přesto vyzněl první poločas lépe pro účastníka druhé Bundesligy.

Ve druhém poločase se na trávníku v naší sestavě objevili Krbeček, Kucalas, Dřížďal, Kravar a Mlika, který se při svém návratu na sokolovský stadion významně zapsal do dějin tohoto zápasu. Ve 47. minutě předvedl povedenou ránu z voleje Došlý, ale Männel ji reflexivně vyrazil. Svěřenci trenéra Šmejkala předváděli lepší výkon než v předchozím poločase, ale také mohli po hodině hry inkasovat. Okoronkwo přihrál patičkou Lukšíkovi, ale toho zblízka vychytal Krbeček. Poté už přišly chvíle Jiřího Mliky, který nastoupil v 64. minutě. O devět minut později poslal Blažek ostrý přízemní centr z pravé strany, Mlika si naběhl na přední tyč a usměrnil míč do sítě - 1:2. Uběhlo dalších šest minut, když Dřížďal utekl po levé straně, přesným centrem posadil míč na hlavu Jiřího Mliky, který s pomocí pravé tyče překonal brankáře Aue a vyrovnal na konečných 2:2!

Oba týmy tak zopakovaly remízu 2:2 z loňského června s tím rozdílem, že tentokrát dohánělo manko sokolovské mužstvo. Další přípravný duel čeká baníkovce v neděli, kdy nastoupí na hřišti německého Rudolstadtu.