Skvěle! Baník začal jaro vítězstvím na Žižkově

ne 9.3., Jan Kašpar

P r a h a - K úvodnímu zápasu jarní sezony Fotbalové národní ligy dnes dopoledne nastoupili hráči FK Baník Sokolov, kteří se představili na půdě pražského Žižkova. Do utkání lépe vstoupil domácí tým, který šel zásluhou Vukadinoviče ve 21. minutě do vedení. To však žižkovským vydrželo jen několik okamžiků, poněvadž 36. minutě se o vyrovnání postaral novic v sokolovském dresu Lukáš Schut. A hned zkraje poločasu druhého bylo na lavičce Baníku ještě veseli. Ve 48. minutě totiž využil chyby domácího brankáře Holého Rostislav Šamánek, který tak poslal svůj tým do vedení. To našemu týmu vydrželo až do konce utkání, i když šance byly k vidění na obou stranách. Baník tak vkročil do jarní části soutěže vítězně, ze Žižkova veze skvělý výsledek 2:1 a tři body na své konto.

17.kolo, neděle 9.3.2014
FK Viktoria Žižkov - FK Baník Sokolov  1:2  (1:1)
Branky: 21. Vukadinovič - 36. Schut, 48. Šamánek
ŽK: 35. Mareš, 84. Ševinský, 85. Štochl – 16. Hofmann, 68. Schut
ČK: -
Rozhodčí: Mikel - Filípek, Vysloužil
FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler (74. Škoda), Ševinský, Mareš, Bartošák – Súkenník – Folprecht, Podrazký (64. Koukal (C)), Bazal (56. Štochl), Vukadinovič – Voltr
FK Baník Sokolov: Krbeček – Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal (C) – Schůt, Hruška – Machek, Glaser (89. Kobylík), Vaněček (72. Dvořák) – Šamánek (76. Kuzmanović)
Počet diváků: 1236

K prvnímu jarnímu utkání nastoupili svěřenci Aleše Jindry pod žižkovským vysílačem v eFotbal Areně. Tamní Viktoria si z domácího stánku udělala téměř nedobytnou tvrz, když zde naposledy prohrála 15. září. Sokolovský kouč poslal na trávník od první minuty dvě zimní posily - záložníky Schuta a Glasera.

Začátek zápasu patřil domácím fotbalistům, kteří chtěli ukázat, že forma z konce podzimu nebyla náhoda. Dobrý vstup do utkání korunoval Žižkov v 21. minutě. Voltr prošel po levé straně, ideálním centrem ke vzdálenější tyči našel nabíhajícího Vukadinoviče, pro kterého nebyl problém usměrnit hlavou míč do odkryté části branky - 1:0. Baníkovci se do útoku příliš často nedostávali, sporadicky si pomáhali standardními situacemi. A po jedné z nich vyrovnali. V 36. minutě rozehrál přímý kop z levé strany Glaser, balón doputoval až na zadní tyč, kde jej číhající Lukáš Schut poslal do žižkovské sítě - 1:1! Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Jestliže se Žižkovu povedl vstup do zápasu, pak Baníku dokonale vyšel úvod druhé půle. Hrála se 48. minuta, když Glaserův centr přizvedl Rostislav Šamánek a gólman Holý nedokázal míč zachytit, ten se tak dokutálel do prázdné brány - 1:2! To Pražany zaskočilo a do konce zápasu si nevypracovali souvislý tlak. Naopak baníkovci měli několikrát našlápnuto do nadějných protiútoků, ale nedokázali z nich vytěžit další šance. Až deset minut před koncem kopal standardku zleva Glaser, pokusil se překvapit Holého a brankář Žižkova mohl nakonec poděkovat brankové konstrukci, která jej zachránila. Na druhé straně vznikl krátce před koncem závar v malém vápně, jenže Krbeček další míč za svá záda nepustil.

Baníkovci tak start do jarní části sezóny zvládli, z Prahy si odvezli za vítězství 2:1 cenné tři body. Svému soupeři navíc oplatili porážku z podzimu, kdy Viktoria v Sokolově uspěla také 2:1. Dalším soupeřem budou v sobotu České Budějovice a opět půjde o hodně!