Sezóna skončila pětigólovou porážkou ve Zlíně

st 4.6., Lukáš Švéda

Z l í n - K poslednímu zápasu v sezóně nastoupili fotbalisté Baníku na hřišti třináctého Zlína. Domácí ševci se vedení ujali po půlhodině hry, kdy se trefil Holík. Druhý poločas však svěřencům Aleše Jindry vůbec nevyšel. V 53. minutě proměnil pokutový kop Železník, o dvě minuty později jej napodobil Benčík. Navíc Hrubý inkasoval červenou kartu. Oslabený Baník zápas nezdramatizoval, naopak ještě inkasoval v 71. minutě z kopačky Matějova a v poslední minutě skóroval Pazdera. Ze Zlína tak vezeme prohru 0:5.

30.kolo, středa 4.6.2014
FC FASTAV Zlín - FK Baník Sokolov  5:0  (1:0)
Branky: 31. Holík, 53. z pen. Železník, 55. z pen. Benčík, 71. Matějov, 90. Pazdera
ŽK: 46. Železník, 78. Bartolomeu, 86. Salachna - 48. Machek, 53. Kuzmanović
ČK: 55. Hrubý
Rozhodčí: Ochotnický – Černý, Kotalík
FC FASTAV Zlín: Žukowski – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Matějov, Hájek, Holík (60. Salachna), Bartolomeu – Jordan (65. Červenka), Železník (75. Malcharek)
FK Baník Sokolov: Dvořák – Vondráček, Hruška, Hofmann, Hrubý – Čada, Ivasko (39. Kobylík) – Machek (72. Došlý), Šamánek (82. Vaněček), Glaser – Kuzmanović
Počet diváků: 918

Baníkovci chtěli sezónu zakončit mnohem lépe, než jak se rozloučili s domácími fanoušky v utkání s Karvinou. Ta v Sokolově vyhrála 3:1, a Baník proto chtěl ztracené body získat ve Zlíně. Sestava zůstala stejná až na jednu výjimku, když mezeru za vykartovaného Blažka zaplnil Luboš Hruška.

Do první šance se propracovali domácí hráči, ale teč Holíkovy střely nasměroval Železník mimo. Na druhé straně dostal prostor Rosťa Šamánek, jenže jeho pokus včas zablokoval zlínský matador Hubáček. V dalších minutách rostl tlak Zlína, který vyústil ve 31. minutě. Ševci podnikli kombinační akci, na jejímž konci stál po Jordanově přihrávce Holík a pro něj nebyl problém dostat míč do sokolovské brány - 1:0. Baníkovci mohli zareagovat po chvíli, jenže balón po Glaserově standardce za Žukowskiho záda neprocpali. To se povedlo v 41. minutě, ale vyrovnávací branka nebyla kvůli ofsajdu uznána. Baník tak po přestávce musel dohánět jednogólové manko.

Bohužel ani ve druhém poločase se nám nedařilo dostat zlínskou obranu pod tlak a vytvořit si zajímavé příležitosti. To před Jakubem Dvořákem začínalo být zle nedobře. V 51. minutě stáhl v pokutovém území Kuzmanović Jordana, uviděl žlutou kartu a Zlín kopal penaltu. Tu v 53. minutě proměnil domácí kapitán Železník - 2:0. Západočeši se nestačili vzpamatovat a znovu čelili nepříjemné situaci. Jordan unikl baníkovské obraně a Hrubý jej musel zastavit jen za cenu faulu, navíc uviděl rovnou červenou kartu! Druhý nařízený pokutový kop si v 55. minutě vzal na starost Benčík a ani on se nemýlil - 3:0.

Domácí byli pochopitelně na konci a proti oslabenému Baníku si vytvářeli další příležitosti. Brankář Jakub Dvořák tak byl téměř v neustálé permanenci. Bohužel ani on nedokázal v 71. minutě dosáhnout na střelu Matějova - 4:0. Sokolovští hráči se deset minut před koncem mohli dočkat alespoň čestného úspěchu, jenž Kuzmanovićovu pohotovou střelu Žukowski vyrazil. Tečku za zápasem udělal v poslední minutě Pazdera, který si rychle zorientoval v šestnáctce a poslal odražený míč do sítě - 5:0.

Sokolovští fotbalisté tak v posledních dvou zápasech sezóny prohráli a v konečném zúčtování obsadili se 46 body 6. místo.