Šestnáctka odehrála špatný první poločas a s Kladnem prohrála

po 19.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v - V prvním jarním zápase vyšli dorostenci U16 bodově naprázdno. Baník totiž prohrál s Kladnem 3:5 po prvním velmi špatném poločase 1:4. Za Sokolov se dvakrát prosadil Michal Čuchran, jednou se trefil Petr Böhm.

15., sobota 17.3.2012
FK Baník Sokolov - SK Kladno  3:5  (1:4)
Branky: 40. Böhm, 44. Čuchran, 50. Čuchran - 8. Hübst (pen.), 22. Cabejšek, 34. Krupička, 37. Rohla (pen.), 77. Cabejšek
FK Baník Sokolov: Wagneter - Pojsl, Tamajka, Mestl, Čuchran - Dlouhý, Jiráček, Fojtík, Neudert (62. Maule) - Böhm, Marek
SK Kladno: Pešek - Krupička, Suk, Rohla (41. Luka), Hanuščík (68. Zaňák M.) - Borák (80. Zaňák L.), Pírka, Hübst, Cabejšek - Nesládek (76. Nesládek), Bystřický

Baník začal zápas velmi špatně. Po několika prohraných osobních soubojích přišel faul ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop, ten s přehledem proměnil Milan Hübst - 0:1. Začátek utkání byl ze strany domácích hodně špatný. Ve 13. minutě ztratil Jiráček míč, do otevřené obrany se dostal hostující útočník, ale naštěstí zakončení se mu nepovedlo.

Baník se k první akci dostal až ve 20. minutě. Dlouhý zprava centroval, Böhmův pokus byl zblokován a Jiráčkovo tečovaná střela skončila rohem. Z něj však nic nebylo. Naopak ve 22. minutě přišel druhý gól hostí. Pojsl s brankářem Wagneterem se nedomluvili, což vystihl Michal Cabejšek a střelou do prázdné brány zvýšil na 0:2. O dvě minuty se snažil Pojsl svou chybu napravit. Domácí obránce výborně vystihl rozehrávku soupeře, dostal se do vápna, ale pálil nad bránu.

Baník hrál v první půli opravdu špatně. V 30. minutě do obrovské díry v obraně vtrhl Nesládek, snažil se udělat kličku brankáři, ale ten jeho úmysl vystihl. Ve 34. minutě však již hosté třetí gól přidali. Domácí obránce odhlavičkoval míč pouze k soupeři a Jakub Krupička ho uklidil do brány – 0:3. Následně Tamajka ve vápně zavadil o nohu soupeře a pískala se další penalta. Tu tentokrát proměnil Michal Rohla a Kladno vedlo o čtyři branky. Baník do poločasu přeci jen rozdíl ve skóre snížil. Pojsl vyslal přihrávkou „do ulice“ Dlouhého, jenž odcentroval a Petr Böhm z voleje překonal brankáře – 1:4.

Poločasové vedení Kladna bylo naprosto zasloužené. Baník svému soupeři všechny góly doslova daroval a ve hře domácích scházelo úplně vše.

Druhý poločas byl ale jiný. Po bouřce v kabině domácích jakoby nastoupilo jiné mužstvo. Již ve 44. minutě Fojtík vyslal do běhu Marka, jenž utekl obraně a předložil míč před bránu Michalovi Čuchranovi, jenž nezaváhal – 2:4. V 50.minutě pak zahrával Marek rohový kop a Michal Čuchran hlavou snížil na rozdíl jediné branky – 3:4. Hosté znatelně znervózněli a další gól visel na vlásku. Ve druhé půli velmi aktivně hrající Čuchran si píchl balon do běhu, z levé strany odcentroval, bohužel Marek v nadějné situaci pálil nad bránu.

Baník se tlačil dopředu a trochu otevřel obranu. Toho dvakrát soupeř využil, ale svůj tým podržel Wagneter. V 63. minutě měl pak na kopačce pátý gól Kladna nejlepší jeho hráč Nesládek, ale v tutovce přestřelil. Stejně tak se ale dařilo domácímu Dlouhému v 70.minutě, kdy se nejprve výborně uvolnil Maule a dokázal tento hráč i dobře odcentrovat. Rozhodnutí přišlo v 77. minutě. Hosté měli příliš prostoru na centr z levé strany, nakonec se míč odrazil k volnému Michalovi Cabejškovi a ten střelou z dálky překonal Wagnetera – 3:5.

Kladno se ve druhé půli na vítězství hodně nadřelo, ale nakonec získalo všechny tři body. Škoda výkonu baníkovských hráčů v prvním poločase. Konečný výsledek mohl být jiný.

Trenér Milan Pari: „ Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním to vypadalo, že se poprvé sešlo jedenáct neznámých kluků na fotbalovém hřišti. Hra bez pohybu, bez nasazení, bez bojovnosti, kombinace téměř nulová. Branky jsme hostům doslova darovali - 2x PK a dvě individuální hrubky. Druhý poločas, po "domluvě v kabině", přišlo jiné mužstvo. Kluci především začali bojovat o každý míč a tlak přinesl snížení až na 3:4 a přišli další velké šance, které bohužel kluci nevyužili. V závěru jsme riskovali a vše vrhli do útoku a hosté těsně před koncem ranou pod břevno ukončili zápas. Doufám, že se z toho kluci poučili a vyberou si příště z těchto dvou přístupů ten správný.“