Série zápasů bez porážky skončila. Znojmo zvítězilo v Sokolově 2:1

so 14.5., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve 26. kole dorazilo do Sokolova zachraňující se Znojmo. Domácí byli v úvodu aktivnější. Ve velké šanci se ocitl Vaněček, překonaného brankáře však zastoupil obránce a další nadějné střely Mliky a Vaněčka se mezi tyče nevešly. Pak ale udeřilo Znojmo. Baník ztratil uprostřed hřiště míč a Tomáš Lukáš podařenou střelou z 35 metrů o břevno překonal Dvořáka. Na začátku druhé půle předvedl důraz Václav Vašíček a nekompromisně překonal Dvořáka podruhé – 0:2. Domácí snížili v 78. minutě, kdy se zpoza vápna prosadil Vladimír Darida. Závěrečné minuty již další branku nepřinesly. Baník prohrál se Znojmem 1:2.

26.kolo, sobota 14.5.2011
FK Baník Sokolov - 1.SC Znojmo  1:2  (0:1)
Branky: 78. Darida - 23. Lukáš, 47. Vašíček
ŽK: 1:3 (35. Šilhan - 25. Sukup, 52. Vašíček, 57. Nepožitek)

Fauly: 13:16

FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek (55. Dittrich), Dřížďal, Šindelář, Hanzlík - Darida, Podrazký (K), Čada, Vaněček - Mlika, Šilhan (56. Duchnič)
1.SC Znojmo: Hrubý - Kazár, Yonov (K), Mička, Hříbek - Sukup (90. Krajičič), Lukáš, Lacko, Nepožitek (62. Podzemský), Vašíček - Kováč (70. Trnovec)
Počet diváků: 1030

Trenérské duo Látal – Neček muselo udělat změnu v sestavě vzhledem ke karetnímu trestu Juraje Chupáče. Do stoperské dvojice se tak k Dřížďalovi postavil Šindelář, do základní sestavy se pak oproti minulému kolu vrátil Vaněček.

Do první vážnější akce se dostal Baník. Ve středu hřiště vybojoval míč Čada, domácí hráči zakombinovali a David Vaněček z 25 metrů pořádně vystrašil gólmana Hrubého. Střela mířila jen těsně nad bránu. Stejný hráč se ocitl ve velké šanci o chvíli později. Darida pěkným obloučkem vyslal dopředu Mliku, ten zatáhl míč do vápna, napříč pokutovým územím nahrál, Čada přepustil Vaněčkovi, jenž překonal brankáře, ale toho zastoupil obránce, který vykopl na roh.

Sokolov byl v úvodu aktivnější. V 18. minutě vyhrál Šilhan hlavičkový souboj, Mlika pěkně vystřelil, ale opět nad bránu. A tak zahřmělo na druhé straně. Baník uprostřed hřiště ztratil míč, Tomáš Lukáš se nerozpakoval, z 35 metrů vystřelil a balon se od břevna odrazil za brankovou čáru – 0:1. Vyrovnat mohl zanedlouho Hanzlík, z přímého kopu trefil pouze zeď. Inkasovaný gól Baník trochu rozhodil a Znojmo bylo díky kombinační hře častěji u míče. Poté se Sokolov opět pokusil ohrozit znojemského brankáře. První pokus Daridy byl zblokován a stejný hráč o malou chvíli později protáhl Hrubého, jenž však byl pozorný. Pak už ale znovu iniciativu převzalo Znojmo, které po vstřelené brance hrálo naprosto v klidu. Až v závěru prvního poločasu Baník ohrozil hosty ze standardních situací, jenže úspěšný nebyl.

Druhý poločas začal pro domácí tým nejhůře, jak mohl. Václav Vašíček přetlačil sokolovské obránce, vtrhl do vápna a nekompromisně zavěsil – 0:2. Domácí mohli snížit v 51. minutě. Vaněček zamotal hostující obranu, centroval před bránu, kde však osamocený Šilhan netrefil míč. V 54. minutě pak Vaněček pořádně otestoval Hrubého, ale brankář Znojma se vytáhl a vyrazil na roh. Darida vzápětí mířil těsně vedle. Pak trenér Látal provedl dvě změny v sestavě. Zraněného Blažka nahradil Dittrich a Šilhana Duchnič.

Baník sice převzal iniciativu, snažil se o střelbu a centry do vápna, bohužel vyloženější šance dlouho nepřicházela a pokusy z větší vzdálenosti mířily vedle. Větší vzrušení přinesla až 77. minuta. Stoper hostí hrál malou domů, ale nakonec se dostal do šance Mlika a Hrubý musel reagovat pohotovým zákrokem nohou. K dorážce se už Mlika neprobojoval. Baník se vstřelené branky přeci jen dočkal. Vladimír Darida prošel až k vápnu a znovu dokázal, že střílet umí – 1:2.

Sokolov vstřelená branka nakopla a hnal se za vyrovnáním. Hlavička Šindeláře mířila jen těsně vedle. Znojmo značně znejistělo. Baník zkoušel nákopy, to se ale nedařilo. Jakmile ale domácí kombinovali, do šancí se dostali. Oleg Duchnič zkoušel obstřelit Hrubého, ten však s vypjetím všech sil vyrazil na roh. Vyrovnat mohl také Jiří Mlika, ve velké šanci však střela postrádala razanci. Ani závěrečná snaha o gól nepřinesla úspěch a tak si Znojmo ze Sokolova odváží tři body za vítězství 1:2.