Sedmnáctka si poradila s Kladnem

po 19.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Úspěšně do jarní části sezony vstoupili dorostenci U17, když dokázali porazit Kladno 4:0 po poločase 3:0. Za Baník dvě branky vstřelil Jakub Pajma, po jednom gólu přidali Michal Slabyhoudek a Daniel Houdek .

15., sobota 17.3.2012
FK Baník Sokolov - SK Kladno  4:0  (3:0)
Branky: 10. Pajma, 34. Slabyhoudek, 40. Pajma, 78. Houdek
FK Baník Sokolov: Kocourek - Šváb, Karlík, Veselovský, Bauer (50. Legr) - Šťastný, Slabyhoudek - M. Lukáč (41. Houdek), Sys, Machala - Pajma
SK Kladno: Bureš - Neumann, Rohla (41. Žuček), Suchý (41. Hanuščík), Baruzzi - Kaňák (36. Nesládek), Pudil, Popelka, Bořík (71. Čížek) - Kolbaba, Pírka (41. Cabejšek)

Do zápasu nevstoupil Baník dobře. Hned v první minutě podskočil Veselovský míč, k němu se dostal Pírka, ale střela se kladenskému útočníkovi nepovedla, Kocourek si s pokusem poradil. Baník otevřel skóre v 10. minutě. Sys perfektní nahrávkou našel na hranici ofsajdu Machalu, jenž zatáhl balon do vápna a předložil přihrávku Jakubovi Pajmovi, jenž dokázal umístit svůj pokus za brankovou čáru – 1:0.

Po vstřelené brance byla hra vyrovnaná. Poté si však šance vypracovali domácí. Ve 23. minutě dal Sys další skvělý balon na Machalu, jenž následně přízemním centrem hledal Lukáče, ale před ním zasáhl obránce. I v další šanci měla prsty dvojice Sys-Machala. První jmenovaný opět nahrával, Machala pálil, ale gólman dokázal střelu vytáhnout na roh.

Ve 34. minutě padl druhý gól, který vstřelili domácí. A nemohl u toho chybět Sys s Machalou. Sys přihrál Machalovi, ten si pohrál s obráncem, následně se míč dostal k Michalovi Slabyhoudkovi, jenž krásnou ranou z dálky překonal brankáře – 2:0. Do přestávky padl ještě jeden gól. Šváb po lajně poslal do úniku Machalu, ten se kličkou zbavil obránce, načasoval přesně přihrávku na Jakuba Pajmu a ten pálil o tyč – 3:0

Tříbrankové poločasové vedení bylo naprosto zasloužené. Baník svého soupeře přehrával, skvěle hrála domácím záloha a sokolovští dorostenci dokázali své šance i proměnit.

Druhý poločas, ale již nebyl takový. V úvodu druhé půle přestali hráči běhat a míč měli na svých kopačkách častěji kladenští. Ti si však nedokázali vypracovat žádnou šanci a prakticky na Kocourka ani pořádně nevystřelili. Naopak zvýšit vedení mohl Baník v 67. minutě. Sys další pěknou přihrávkou vyzval ke skórování Houdka, ale tomu se střela nepodařila a gólmana neohrozila. Baník se ale přeci jen dočkal. Po standardní situaci centroval Sys a Daniel Houdek hlavou překonal brankáře – 4:0.

V souboji Sokolova a Kladna zůstali tak body doma, a to zcela zaslouženě. Hráče lze za výkon pochválit a to především v prvním poločase.

Trenér Luboš Váša: „V prvním mistrovském utkání jara jsme podali v první půli výborný výkon a celkem snadno, po pěkných akcích, jsme vedli rozdílem třídy. Druhá půle už z naší strany nebyla tak povedená, náskok jsme si, ale v pohodě hlídali, soupeři nedovolili žádnou šanci na vstřelení gólu a naopak jsme své vítězství ještě potvrdili další brankou. Do utkání se zapojili všichni naši hráči, které máme k dispozici, všichni splnili naše očekávání a zejména za první půli si zaslouží naše uznání.“