Prvoligovým Bohemians podlehli baníkovci 1:2

so 14.2., Lukáš Švéda

P r a h a - Ve vršovickém Ďolíčku se Baník střetl s prvoligovými klokany, pro které to byla generálka na start Synot ligy. Domácí se ujali vedení ve 33. minutě, kdy se prosadil Bratanovič. Západočeši však ještě v první půli dokázali srovnat, když pod břevno zamířil ve 40. minutě Čada. Konečnou podobu dal výsledku v 69. minutě střídající Bartek. I přes porážku odehráli baníkovci velmi solidní utkání.

příp., sobota 14.2.2015
Bohemians 1905 - FK Baník Sokolov  2:1  (1:1)
Branky: 33. Bratanovič, 69. Bartek - 40. Čada
Rozhodčí: Koval - Severýn, Ulrich
Bohemians 1905: Švenger (46. Zlámal) - Pauschek, Škerle (46. Šmíd), Gajič, Šírl - Bratanovič (77. Cicman), Jindřišek (46. Bartek), Rada, Moravec (46. Mosquera) - Jarolím - Mikuš (61. Lietava)
FK Baník Sokolov: Belaň (46. Dvořák I.) - Blažek, Kucalas (46. Tůma), Vondráček, Hrubý (46. Dřížďal) - Čada (46. Vrtělka), Machek - Kosak, Dvořák II. (46. Hrdlička), Vaněček (57. Benda) - Pouček
Počet diváků: 500

Trenér Šmejkal nemohl pro utkání nově počítat s útočníkem Šamánkem, kterého trápí nachlazení. Naopak se v sestavě Baníku objevilo nové jméno - 23letý záložník Jan Kosak z prvoligové Jihlavy. "Honzu znám ještě z mého působení v Jihlavě. Jedná se o mladého a talentovaného hráče a myslím si, že dnes odehrál slušné utkání. Ještě je však brzy na nějaké hodnocení, o jeho budoucnosti budeme jednat," vyjádřil se hlavní trenér A mužstva k novému hráči v sestavě.

Domácí klokani z vršovického Ďolíčku začali zhurta, už po třech minutách hry pálil nebezpečně Jarolím. Na travnatém, ale ne zcela ideálním, trávníku se oba týmy pokoušely o kombinační fotbal a baníkovci za svým soupeřem nezaostávali. V 11. minutě se v zakončení ocitl již zmiňovaný Kosak, ale našel pouze rukavice brankáře Švengera. Pražané se před domácími příznivci snažili v generálce vytáhnout, sokolovští fotbalisté však pozorně bránili a čekali na vhodné příležitosti k brejkům. Bohemians tak mohli hrozit jen ze standardních situacích a když už nějaká střela prošla na Belaně, zkušený gólman ji zpacifikoval.

Ve 33. minutě ale poprvé kapituloval. Na přesný centr Gajiče si naskočil Elvis Bratanovič a hlavičkou usměrnil balón za Belaňova záda - 1:0. Baníkovci však dokázali o sedm minut později vyrovnat. Dvořákovu střelu stihl Gajič zablokovat, jenž odražený míč se dostal na hranici šestnáctky k Davidovi Čadovi a ten střelou pod břevno srovnal na poločasových 1:1. Po změně stran se do hry dostala čtveřice střídajících hráčů, později k nim přibyl ještě Benda.

Na začátku druhé půle pronikl do skvělé šance dobře hrající Vaněček, ale Zlámal jeho pokus se štěstím zlikvidoval. Na opačné straně střílel nebezpečně Bratanovič. V 69. minutě padl rozhodující gól celého utkání. Jarolímův pokus Dvořák vytěsnil, ale dorážka Davida Bartka, která se ještě odrazila od tyče, byla už nad jeho síly - 2:1. Před pětistovkou diváků byli domácí v závěru utkání aktivnější, ale žádná další gólová šance už nevznikla, a tak se zápas dohrál až do závěrečného hvizdu. Baník podlehl Bohemians 1905 1:2, v dalším přípravném utkání se na domácí umělce představí proti třetiligovému Chomutovu.

Trenér Baníku Daniel Šmejkal po utkání: "Jsem rád, že jsme mohli sehrát zápas s prvoligovým celkem na přírodní trávě, na které jsme už tři měsíce nestáli. První poločas byl vyrovnaný, soupeř si vypracoval o jednu příležitost více. Nehrál se špatný fotbal, i když musím říct, že my jsme trošku v jiné fázi než domácí. Máme do začátku jara ještě tři týdny. Nicméně skóre 1:1 je odpovídající. Ve druhém poločas oba týmy prostřídali a od 75. minuty byla Bohemka lepší. Ještě předtím nám však vstřelila druhý gól. Pro nás je dobře, že jsme mohli změřit síly s kvalitním soupeřem."