Příprava: Sokolovští remizovali s Vltavínem 2:2

st 19.2., Lukáš Švéda

P l z e ň - Od 11 hodin nastoupili fotbalisté Baníku v rámci zimní přípravy proti druholigovému soupeři Loko Vltavín. Západočeši od začátku nasadili dvojici posil Schuta s Došlým a ti se svými spoluhráči museli od 5. minuty dohánět jednogólové manko, neboť se Pražané ujali vedení. Ve druhém poločase zajistil vyrovnání David Vaněček, který zužitkoval nahrávku Kuzmanoviće. V zápase poté padly ještě dvě branky, po jedné na každé straně. Za Baník se po individuální akci trefil Petr Došlý.

příp., středa 19.2.2014
FK Baník Sokolov - Loko Vltavín  2:2  (0:1)
Branky Baníku: Vaněček, Došlý
FK Baník Sokolov: Krbeček - Blažek, Vondráček (46. Hruška), Hofmann, Hrubý (46. Jankovský) - Čada, Schut - Machek (46. Vaněček), Kobylík, Došlý - Šamánek (46. Kuzmanović)

Proti druholigovému týmu naskočil od první minuty uzdravený Hrubý, v útoku pak po delší době dostal prosto Šamánek. Baníkovci na podzim podlehli v ligovém utkání Vltavínu 0:4 a ani dnes se vítězství nedočkali. Zápas totiž skončil nerozhodně 2:2.

Začátek přípravného duelu patřil pražskému soupeři, který se po pár minutách ujal vedení. Sokolovští hráči chtěli do utkání vstoupit aktivně, jenže tento záměr se jim příliš nezdařil. Trenér Baníku Aleš Jindra chtěl v utkání novinky ve hře svého týmu, jenže ten ukázal velmi málo, spíše odhalil slabiny. V prvním poločase více gólů nepadlo, a tak Vltavín vedl těsně 1:0.

Druhý poločas byl na branky daleko bohatší. Západočechům se podařilo srovnat díky akci střídajících hráčů. Kuzmanović prošel s balónem středem hřiště až na hranici šestnáctky, kde posunul Davidovi Vaněčkovi a ten proti gólmanovi Vltavínu nezaváhal a prostřelil jej na bližší tyč. Pražané však opět dokázali odskočit na na rozdíl jedné branky, ale Baníku se i podruhé podařilo vyrovnat. Petr Došlý

se individuálně dostal až před brankáře a z úhlu jej překonal. Po rozpačitém výkonu sokolovští fotbalisté remizovali s druholigovým Vltavínem 2:2.

Nespokojený Aleš Jindra po utkání: "Neodehráli jsme dobrý zápas. Špatně jsme se pohybovali, nepřizpůsobili jsme se terénu, který měl lepší kvalitu než umělka v Sokolově. Naopak jsme se přizpůsobili hře soupeře, který dokázal potrestat naše chyby. Jedno z mála pozitiv vidím v tom, že jsme pokaždé dokázali vyrovnat, i když to z naší strany nebyly vypracované akce. Prostě převládá špatný dojem, dneska jsme se vůbec nedostali k naší hře."