Příprava: Baníkovci porazili třetiligové Domažlice 2:0

čt 11.7., Lukáš Švéda, Jan Kašpar

Zruč - Během svého soustředění ve Zruči u Plzně si baníkovci naplánovali přípravný duel se čtvrtým celkem loňského ročníku ČFL Jiskrou Domažlice. V prvním poločase měl dobrou příležitost Milan Jurdík, ale svoje sólo neproměnil. Naopak se skvělým zákrokem prezentoval brankář Jakub Dvořák, který zneškodnil velkou šanci Domažlic. Po bezbrankové první půli se ve druhém poločase baníkovci dočkali. V 66. minutě otevřel skóre Jakub Dvořák II. O několik minut později se hlavou trefil Zbyněk Vondráček, který tak pečetil sokolovské vítězství 2:0.

přát., čtvrtek 11.7.2013
FK Baník Sokolov - TJ Jiskra Domažlice  2:0  (0:0)
Branky: 66. Dvořák II., 77. Vondráček
FK Baník Sokolov: Dvořák I. (46. Krbeček) - Blažek, Hruška (46. Vondráček), Nohýnek, Hrubý - Čada (46. Vaněček), Vrtělka - Šrom (46. Machek), Kobylík (46. Holub), Dvořák II. - Jurdík (46. Šamánek)

V obraně Baníku se dnes podruhé představil stoper Stanislav Nohýnek, jenž je novou tváří v kádru Baníku. Sokolov začal utkání aktivně a již v první minutě měli naši hráči šanci ke skórování. To se dobrou akcí prezentoval podhrotový útočník Kobylík, který středem hřiště vyslal do šance Jurdíka. Jeho střelu brankář Domažlic stačil vyrazit a následná Jurdíkova dorážka nebyla dostatečně přesná. O deset minut později vyslali baníkovci z vlastí poloviny dlouhý nákop, který překvapivě propadl až za nedůraznou obranu Domažlic a Milan Jurdík tak mohl pádit sám na brankáře. Jeho sólo ale na poslední chvíli zastavil jeden ze stoperů soupeře, který přesným skluzem obral Jurdíka o balon. Baník byl ale v úvodu utkání aktivnějším týmem a diktoval tempo hry. Po necelé půlhodině hry měli baníkovci k dispozici rohový kop, který rozehrával Kobylík. Jeho centr směřoval na hlavu Nohýnka, který v obležení bránících hráčů hlavičkoval těsně vedle. Největší šance Domažlic přišla ve 36. minutě. To hráči v červeném rozjeli útočnou akci po pravé lajně, po které následoval centr na malé vápno. Tam si na míč naskočil jeden z útočníků Domažlic a jeho hlavička pořádně protáhla Dvořáka I. v brance Baníku, který vytasil fantastickou robinsonádu a zabránil jistému gólu. Ke konci poločasu Domažlice viditelně ožily a hra se tak vyrovnala. Žádnou další šanci už ale několik desítek přihlížejících diváků neviděl a první půlka tak skončila 0:0.

Do druhé půle trenér Jindra výrazně prostřídal. Trenér Domažlic, Stanislav Purkart, dokonce na kvalitně připravený trávník poslal téměř kompletně obměněnou jedenáctku. Výraznou postavou druhého poločasu byl střídající David Vaněček v dresu Baníku, který hned v 53. minutě zakončoval akci, jenž vypracoval Vojta Machek po svém úniku. Vaněček však v dobré pozici nemířil přesně. O deset minut později byl sokolovský kapitán opět ve středu dění, když předvedl sólový únik po levé straně hřiště, kličkou na střed se dostal do ideální pozice k zakončení a jeho točená střela zpoza šestnáctky mířila těsně vedle vzdálenější tyče. V 66. minutě se už ale baníkovci konečně dočkali. To opět Vaněček pronikal do vápna Domažlic, kde byl záhy sražen k zemi a sudí nekompromisně nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Jakub Dvořák II., který bez nervů mířil k pravé tyči a brankáři Domažlic nedal prudkou, přízemní střelou, šanci. Baník tak vedl 1:0. V dalších minutách tempo viditelně opadlo a hrálo se především ve středu hřiště. Domažlice navíc téměř neútočily a tak se víceméně hrálo na jednu branku. V 77. minutě se jako skvělý hlavičkář opět ukázal střídající Zbyněk Vondráček, který si naběhl na centr z pravé strany a zakončením právě hlavou téměř do šibenice z hranice malého vápna zvýšil na 2:0 pro náš tým. O výsledku utkání tak bylo definitivně rozhodnuto a v závěrečných minutách už ani jeden z mančaftů nic zajímavého nepřinesl. Baník tak své přátelské utkání v rámci soustředění ve Zruči bez větších problémů zvládl a připisuje si první vítězství v letní přípravě.