Příprava: Baník podlehl Ústí nad Labem 0:2

so 6.7., Lukáš Švéda

Modrá - Po remíze s německým Aue a těsnou porážkou s mistrovskou Plzní si baníkovci nepřipsali výhru ani ve třetím přípravném zápase. Na severu Čech nestačili na Ústí nad Labem a prohráli 0:2. Arma skórovala v prvním poločase zásluhou Moulise, ve druhém pak pojistil výhru Severočechů Vaněk. Trenér Aleš Jindra opět zkoušel nové stopery, tentokrát Hrušku s Nohýnkem. Naopak někteří hráči se již v dresu Baníku neobjeví.

přát., sobota 6.7.2013
FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov  2:0  (1:0)
Branky: 44. Moulis, 79. Vaněk
FK Ústí nad Labem: Novák – Zeman, Valenta, Vaněk, Dvořák – Peterka, Vacek, Paulis – Martykán – Smola, Veverka
FK Baník Sokolov: Krbeček - Blažek, Vondráček (46. Hruška), Nohýnek (75. Tůma), Hrubý (65. Jankovský) - Holub (46. Vrtělka), Čada - Vaněček (65. Machek), Kobylík, Dvořák (46. Šrom) - Jurdík (46. Šamánek)

Do přípravného utkání se ani tentokrát nemohli zapojit František Dřížďal s brankářem Jakubem Dvořákem, oba jsou stále zraněni. Naopak se již uzdravil Jakub Dvořák II., který dnes stihl odehrát jeden poločas. Před utkáním byl kádr zúžen o tři hráče. Do Karlových Varů se vrací Aleš Ivasko, ve stejném působišti by měl nastupovat i Miroslav Špírek a Dan Martinec bude hrát divizi v Chebu. V Baníku se nakonec neobjeví ani srbský stoper Miroslav Gegič, o jehož služby měl trenér Jindra zájem, ale angažmá tohoto fotbalisty ztroskotalo na dohodě s jeho agentem o podmínkách transferu.

V utkání se naopak objevil Stanislav Nohýnek, 29letý obránce, který naposledy působil v nejvyšší kazachstánské soutěži, ale své si odkopl i v dresu Příbrami v Gambrinus lize. Na pozici stopera nastoupil také L. Hruška, jenž je bratrem příbramského brankáře Aleše Hrušky a jenž naposledy nastupoval za slovenské Michalovce.

Zápas se hrál zpočátku opatrně, do šancí se však více dostával soupeř ze severu Čech. První branku se Armě podařilo vstřelit krátce před koncem první půle, když po standardce Baníku vyrazili ústečtí hráči do rychlého brejku, na jehož konci byl Moulis - 1:0.

Do druhého poločasu udělal trenér Jindra několik změn, ale obrázek hry se příliš nezměnil. Jedinou gólovou šanci spálil Rosťa Šamánek, který mohl zužitkovat dobrou práci Davida Kobylíka, ale míč poslal trestuhodně nad bránu. O gólovou pojistku si několik minut před koncem postaral ústecký Vaněk, který přesně zakončil standardní situaci Ústí.

V posledním přípravném utkání nastoupí Baník proti pražské Admiře, nováčkovi ČFL. Hrát se bude na Strahově.

Trenér Baníku Aleš Jindra k utkání a pokračující přípravě: "Je potřeba říct, že jsme nepodali dobrý výkon. Soupeř byl lepší a vyjádřil to brankově. My jsme si vytvářeli minimum šancí. Prezentovali jsme se špatnou organizací hry a těch důvodů, proč nám utkání nevyšlo, je více. Doufám, že už se takový výkon opakovat nebude. Nyní máme dva dny volno a v úterý začínáme soustředění ve Zruči u Plzně. Po utkání s Admirou zakončíme herní část přípravy a najedeme na klasický týdenní mikrocyklus."