Přestřelka v přípravě pro Tachov

so 18.7., Redakce

Sobotní zápas mezi béčkem Baníku a Tachovem skončil přestřelkou, když příchozí fanoušci viděli celkem sedm branek. Více jich vstřelil Tachov, který nakonec zvítězil 4:3.

0.kolo, sobota 18.7.2009
Tachov - FK Baník Sokolov  4:3  (2:1)
Branky: Čertík 2, Pleva.
FK Baník Sokolov: Macháček (46. Šourek) – Nápravník (46. Krupička), Duben, Hucl, Vašata – Ferko, Bastl (46. Bereczký), Pleva, Kratochvíl (46. Doležal) – Áč (65. Bastl), Čertík.

V duelu dvou divizních týmů nakonec domácí Tachov baníkovskou juniorku přestřílel. „Zápas se hodnotí dost špatně, dali jsme sice tři branky, ale čtyři jsme obdrželi, navíc tři po našich chybách, což je moc,“ zlobil se zprvu trenér juniorky Jiří Dreiseitl. „Utkání hodně ovlivily dvě rychle vstřelené branky soupeře v 9. a 12. minutě po našich chybách v defenzivě, kdy šlo těmto momentům předcházet. Do zápasu nás dostal Čertík, který zahrál výborný zápas. Individuální akcí na šestnáctce se prosadil proti stoperovi a tvrdou střelou k tyči snížil,“ řekl k prvnímu poločasu trenér juniorky. Kromě branky Čertíka měl Baník další šance, sami na brankáře šli Áč a po něm opět Čertík, jenže neuspěli.

Po změně stran už hrála juniorka lépe. „O poločase hráči dostali jasné pokyny a naše hra byla už lepší. Soupeře jsme lehce tlačili až do 60. minuty. Potom ale přišla standardní situace z 35 metrů, míč se přes teč několika hráčů dostal k soupeři, který dal další branku. My jsme se prezentovali krásnou akcí Ferka, kterého bych chtěl vyzdvihnout, z jeho nohy přišel ostrý centr na Plevu a ten hlavou snížil. Bohužel v 82. minutě po křížném centru na zadní tyč chtěl Vašata míč prsama zpracovat pro Šourka, ale balon nakonec skončil v naší síti. O minutu později to byl Vašata, který parádním míčem našel do běhu Ferka a jeho centr po zemi na zadní tyč sklepl Čertík do brány na 4:3. Měli jsme pak ještě šanci, ale neproměnili ji,“ popsal průběh druhého poločasu trenér Jiří Dreiseitl.

Utkání tak ukázalo chyby, na kterých je třeba ještě zapracovat. „Soupeř byl kvalitní, určitě prověřil naši obranu rychlými hráči v útoku. Naše obranná čtyřka nezahrála podle představ, ale jsou to těžké zápasy, ze kterých je třeba se ponaučit,“ dodal Dreiseitl. Ve středu hraje juniorka další přípravné utkání, tentokrát jede do Plzně na Doubravku.