Premiérové jarní vítězství: Baník - Třinec 2:1

so 24.3., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v – Ve dvacátém kole druhé ligy hostil Baník Třinec. Od 11. minuty domácí vedli. To z levé strany odcentroval Hanzlík a nikým nehlídaný David Čada poslal hlavou míč do brány – 1:0. Ve 35. minutě přidali sokolovští druhý gól. Po dalším centru z levé strany se nádherně do vzduchu pověsil Michael Krmenčík a nekompromisně hlavou zavěsil – 2:0. V 84. minutě se prosadili také hosté, když z dorážky skóroval Tomáš Matoušek. Závěr si tentokrát Baník pohlídal a tak si konečně připsal tři body.

20.kolo, sobota 24.3.2012
FK Baník Sokolov - FK Fotbal Třinec  2:1  (2:0)

Fauly: 22:22

FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal (K), Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Glaser (80. Dvořák II), Čada (65. Hrošovský), Metelka, Vaněček (89. Benda) - Krmenčík, Strnad
FK Fotbal Třinec: Lipčák (K) - Malíř, Kuděla, Hupka, Byrtus (77. Gavlák) - Súkenník (61. Hanus), Matoušek, Ceplák, Eismann (61. Surynek) - Maroši - Nekuda

První poločas: Baník ovládal hru a krásně skóroval

Trenér Látal poslal do základní sestavy uzdraveného stopera Dvorníka, na svém tradičním místě také od úvodního hvizdu nastoupil David Vaněček. Před zápasem se nad Sokolovem vznášela mlha, ta se však pár minut před výkopem zvedla a spolu s příjemnou teplotou tak byly nastoleny ideální podmínky k fotbalu. Úvodní minuty utkání ale přinesly především hru s nakopávanými balony, které nikam nevedly. V 8 .minutě však hosté kopali roh, po kterém Matoušek v pádu nebezpečně hlavičkoval těsně vedle Bučkovy tyče. Byl to ale Baník, který se jako první radoval z branky. V 11. minutě po Glaserovo krásném přenesení hry na levou centroval z hranice vápna Hanzlík, a přesně trefil hlavu Davida Čady, který potěšil ochozy – 1:0! Po několika dalších minutách se z dálky osmělil hostující Maroši, jeho pěkný projektil však mířil mimo. Baník ovládal hru a častěji držel balon na svých kopačkách. Žádná vyložená šance však nepřicházela. Ve 28. minutě se do šance dostal Strnad, po Vaněčkovo přihrávce ale stál v ofsajdu. Hned nato se řítil na domácí branku Matoušek, a jen těsně minul Bučkovo svatyni. Po půlhodině hry měli domácí neskutečnou šanci. Po závaru ve vápně Třince hlavičkovali na branku postupně Čada, Krmenčík a Strnad, všechny však vychytal brankář Lipčák. Čada i skóroval, byl ale v ofsajdovém postavení. Sokolov v těchto chvílích ovládal hru a nejistá obrana hostí často nestíhala. Ve 35. minutě už ale druhá branka padla! To se prosadil Michael Krmenčík, který se rybičkou krásně položil do centru z kopačky Aleše Hanzlíka. Ve zbytku poločasu už si domácí svůj náskok pohlídali a vedli tak 2:0.

Hosté se v závěru trefili, tři body však zůstávají v Sokolově

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v sestavě. Třinec trochu přidal na aktivitě a v 53. minutě kopal roh. Marošiho centr však nedolétl ani před branku. O pár vteřin později měl rohový kop i sokolovský tým. K tomu se postavil Hanzlík, a poslal do vápna pěkný centr, který málem dopravil do branky Metelka. Na poslední chvíli byl však při hlavičkování zblokován. Téměř po hodině hry se k balonu na hranici vápna dostal Krmenčík, zasekl si a jeho pěkná střela nadělala Lipčákovi nemalé starosti. V dalším průběhu si Baník stále hlídal svůj náskok a pohledná hra příliš nebyla k vidění. V 65. minutě odešel ze hřiště skvěle hrající Čada, kterého v záloze nahradil Patrik Hrošovský. S přibývajícími minutami se obraz hry, hosté se snažili co nejdříve snížit stav utkání, Baník však poměrně kvalitně bránil. Ani domácí ale nepředváděli oku lahodící fotbal. Často balon nakopávali bez rozmyslu, což se projevilo na přesnosti útočných akcí. O zakončení na branku ani nemohla být řeč. V 73. minutě měli domácí nadějnou standardku, kterou rozehrál Hanzlík, ovšem centr z jeho dílny postrádal přesnost. Běžela 82. minuta a jeden z domácích vyslal na branku Třince hned tři osamocené spoluhráče, Strnad však balon údajně přebíral za ofsajdovou linií. V 84. minutě se hosté dokázali prosadit. To střílel z rohu šestnáctky Maroši. S jeho pokusem si Buček dokázal bravurně poradit, na dorážku Tomáše Matouška však byl krátký. Nebezpečně se tak začal opakovat scénář zápasu Baníku proti Znojmu, kdy naši hráči prohospodařili dvoubrankový náskok. To se naštěstí nestalo, a Baník tak poprvé po zimní pauze zvítězil, a to v poměru 2:1.