Poslední prověrka před začátkem ligy: S Chomutovem bez branek

ne 2.3., Lukáš Švéda

M. L á z n ě - Na přírodní trávě v Mariánských Lázních odehráli dnes od 11 hodin baníkovci své poslední přípravné utkání před začátkem jarní části Fotbalové národní ligy. Jejich soupeřem byli třetiligoví fotbalisté Chomutova. Hned ve 2. minutě mohl otevřít skóre David Čada, ale míč poslal jen do břevna. Herní převaha v dalším průběhu zápasu Baníku žádný gól nepřinesla, a tak chvíli před koncem mohli skórovat hosté. Pěknou střelu z voleje zastavila levá tyč Krbečkovy brány. Sokolovští hráči tak v generálce na ligu remizovali s Chomutovem 0:0.

příp., neděle 2.3.2014
FK Baník Sokolov - FK Chomutov  0:0  (0:0)
Branky: -
FK Baník Sokolov: Krbeček - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal (56. Hruška) - Schut (61. Ivasko), Čada - Machek, Glaser (82. Kobylík), Vaněček (82. Došlý) - Šamánek (71. Kuzmanović)
Počet diváků: 40

Do utkání proti třetiligovému soupeři postavil trenér Jindra už uzdraveného Dřížďala, který však zápas nedohrál. V bráně dostal přednost Krbeček před Dvořákem a na pozici ofenzivního středopolaře nastoupil Glaser. V dresu Chomutova se na postu levého obránce představil Lukáš Jankovský, jenž tento týden odešel na půlročního hostování do tohoto celku.

Baníkovci zahájili zápas hodně dobře, už ve 2. minutě mohli jít do vedení. Blažkův dlouhý aut propadl až na malé vápno, kam si seběhl Čada, jenže zblízka napálil balón pouze do břevna. Po dalších deseti minutách se tvrdou střelou prezentoval Dřížďal, jenže jeho pokusu chyběla přesnost. Na opačné straně se po chybě v sokolovské rozehrávce zjevil v dobré pozici Tafat, ale vystřelil jen doprostřed brány. V 39. minutě si na Machkův roh naběhl k přední tyči Šamánek a chomutovský gólman reflexivním zákrokem na brankové čáře zabránil jistému gólu. V závěru první půle zkoušel hostujícího brankáře překvapit Machek, ale jeho standardka se mezi tři tyče nevešla. První poločas tak skončil bez branek.

I ve druhém poločase pokračovala optická převaha Baníku, který častěji držel míč, ale proti organizované obraně Severočechů se nedokázal výrazněji prosadit. Hosté se před Krbečka dostávali zejména díky standardním situacím, ale na gólovou šanci čekali až do posledních minut zápasu.

Po hodině hry měl obrovskou šanci ke vstřelení úvodního gólu Šamánek, jehož k zakončení vyzval efektní patičkou Ivasko, jenže sokolovský útočník napálil balón pouze do boční sítě. O pár minut později vysunul Čada opět Šamánka, jehož na hranici šestnáctky sestřelil chomutovský gólman. Ten se následně vyznamenal při technické střele Čady z přímého kopu. Deset minut před koncem rozvlnil síť Vaněček, když zakončil akci po ose Machek - Kuzmanović. Kvůli ofsajdu však gól neplatil.

To bylo ze strany Baníku vše, v poslední desetiminutovce měli dvě šance hráči Chomutova. Nejprve po rohu zakončoval trestuhodně volný Kwame, ale trefil dobře postaveného Krbečka. Tři minuty před koncem si na přetažený centr naběhl Szmek a povedenou trefou orazítkoval levou tyč sokolovské brány. Baníkovci ve svém posledním přípravném zápase remizovali s Chomutovem 0:0. Za týden je čeká první jarní kolo, které svěřenci Aleše Jindry odehrají na Žižkově.