Po dramatickém závěru Baník zvítězil 3:2

so 3.9., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v - V pátém kole druhé fotbalové ligy nastoupil Baník Sokolov proti exligovému Ústí nad Labem. V úvodu měl Baník územní převahu, z gólu se však radovali hosté. Domácí ztratili míč při přechodu do útoku, do levé strany dostal přihrávku Benčík, který přesným centrem našel Richarda Veverku a ten zakončil – 0:1. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. David Čada na vápně přetlačil stopera a obloučkem překonal ústeckého Nováka – 1:1. Dlouho se stav neměnil. Pak se rozjel brankostroj. V 87. minutě rozehrával standardku sokolovský David Vaněček a ústecký David Vaněček si srazil míč do vlastní sítě. V 89. minutě pak utekl David Benda, napoprvé mu pokus o přihrávku nevyšel, ale vzápětí překvapil Nováka střelou k tyči – 3:1. Ústí ale odpovědělo ihned, když skóroval Zdeněk Volek - 3:2. Poté Baník vítězství již udržel a doma konečně získal tři body.

5., sobota 3.9.2011
FK Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem  3:2  (1:1)
Rozhodčí: Orel - Ubias, Jiřík
Branky: 27.Čada, 87. vlastní, 89. Benda - 25. Veverka, 90. Volek
ŽK: 2:3 ( 74. Geňo, 77. Buček - 48. Zeman, 63. Hyčka, 90.Benčík)

Fauly: 7:20

FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal (K), Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Glaser (85. Šilhan), Šindelář, Vrtělka, Čada (58. Geňo), Vaněček - Mlika (72. Benda)
FK Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Valenta, Džuban (K), Zeman - Brunclík, Moulis (66. Volek), Zachariáš (23. Peterka), Benčík - Veverka (79. Holek), Vaněček

Baník nastoupil ve stejné sestavě jako před týdnem ve Znojmě. Ústí přivezlo téměř totožnou jedenáctku jako v domácím zápase s Karvinou. Moulis nahradil ve středu zálohy vykartovaného Martykána. Na utkání si našla v pěkném počasí velice slušná návštěva. Úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a hra se odehrávala především ve středu hrací plochy, která byla po ranní mlze lehce vlhká. V 16. minutě kopal sokolovský Glaser rohový kop. Jeho krátký centr však obrana Ústí bez problémů odvrátila. Krátce nato si domácí vypracovali po Vaněčkovo nákopu závar ve vápně, ve skrumáži těl ale nedokázal nikdo přesně vystřelit. Ani ne po pětadvaceti minutách hry hosté poprvé vystřídali, Zachariáše nahradil Jan Peterka. A netrvalo dlouho, a Ústí šlo do vedení. To Benčík poslal z levé strany centr do vápna na hlavu Richarda Veverky, který zblízka překonal Bučka. Jednobrankový náskok však hostům dlouho nevydržel. Ve 27. minutě totiž Glaser poslal na vápno do šanceDavida Čadu, který nádherným dloubákem pokořil brankáře Nováka – 1:1. Zatím nepříliš záživné utkání tak přineslo dvě brankové situace v rychlém sledu. Do konce prvního poločasu si vyloženou šanci připsal pouze Jiří Mlika, ten ale ve své příležitosti neuspěl. Do kabin tak šly oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

Hned zkraje druhého poločasu se hosté pokusili zahrozit, centr zprava ale včas před Brunclíkem na malém vápně Dvorník. Do druhé části zápasu nastoupilo Ústí s aktivním projevem a domácí hráče nepouštělo přes půlku hřiště. V 58. minutě ke střídání poprvé sáhnul trenér Látal a Marián Geňo nahradil střelce vyrovnávací branky Čadu. Po hodině hry se Baník mohl dostat do vedení, Tomáš Hájovský ale po Vaněčkovo centru zahodil stoprocentní šanci, když svou hlavičku nasměroval do gólmana Nováka. I když Ústí mělo více ze hry, byli to domácí, kteří spalovali šance ke skórování. V 66. minutě si Geňo zakombinoval s Dřížďalem, a první jmenovaný napálil balon v dobré pozici vysoko nad branku. Na závěrečných dvacet minut poté nastoupil David Benda, který vystřídal Jirku Mliku. V 78. minutě měli hosté výhodu rohového kopu. Z toho ale po nakrátko rozehraném signálu nic nebylo. Na posledních pět minut přišlo další posílení útoku, když místo Glasera přišel Jaromír Šilhan. A zanedlouho se Baník konečně dostal do vedení. V 87. minutě zahrával David Vaněček standardní situaci a jeho nákop si do vlastní branky ústecký Vaněček. Vybojované vedení navíc o pár vteřin později pojistil David Benda, který po sólu po pravé straně nadvakrát prostřelil Nováka – 3:1! Závěr utkání však přinesl nečekanou přestřelku, v 90. minutě totiž z hranice vápna přízemní střelou snížil Zdeněk Volek. V nastavené jedné minutě už hosté více nestihli a Baník tak získává premiérové domácí vítězství!