Pět gólů ve druhém poločase zajistilo Baníku výhru nad Novým Bydžovem

so 7.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - K dalšímu přípravnému zápasu si baníkovci pozvali na sokolovskou umělku fotbalisty SK Union 2013 Nový Bydžov, kteří působí v třetí nejvyšší soutěži. Po bezbrankovém prvním poločase se domácí hráči začali prosazovat o poznání více. Jako první rozvlnil síť Hrdlička, po něm přesně mířili mladíci Kravar a Benda. V poslední desetiminutovce se dvakrát trefil Vaněček. Baník zvítězil 5:0.

příp., sobota 7.2.2015
FK Baník Sokolov - Nový Bydžov  5:0  (0:0)
Branky: 82. z PK a 89. Vaněček, 52. Hrdlička, 62. Kravar, 71. Benda
FK Baník Sokolov: Dvořák I. (46. Belaň) - Blažek (46. Tvrzník), Kucalas, Tůma (46. Mestl), Hrubý (46. Dřížďal) - Brandner (46. Benda), Vrtělka (46. Kravar), Machek (46. Čada), Pouček (46. Vaněček) - Šamánek (46. Kratochvíl), Hrdlička
Počet diváků: 100

Fotbalisté Nového Bydžova se po podzimní části nacházejí v České fotbalové lize na 8. místě a v prvním poločase byli Baníku důstojným soupeřem. Do první příležitosti se ale dostal obránce Blažek, jehož pohotová střela ze 3. minuty jen těsně minula hostující bránu. O chvíli později si na malé vápno naběhl Hrdlička, jenže zblízka se mu nepovedlo usměrnit balón na bránu. Hosté hrozili z rychlých kontrů a jeden z nich málem skončit brankou. Střelu k tyči však gólman Dvořák skvěle vyrazil mimo tři tyče. Na opačné straně se do zakončení dostal opět Hrdlička, ale i gólman Unionu si počínal výtečně.

Hektickou úvodní desetiminutovku ukončil útočník hostujícího celku, který pelášil na Dvořáka, ale poté vystřelil pouze vedle. Dobrý poločas odehrál Machek, který se chopil dirigentské taktovky a rozdával spoluhráčům přesné přihrávky. Sám se ocitl v šance ve 24. minutě, jenže mířil pouze do soupeřova brankáře. Okolo 30. minuty přišly dva momenty Rosti Šamánka. Nejdříve utekl obraně, ale své sólo zakončil nepřesnou střelou. Chvíli nato nechal povedenou střelou vyniknout brankáře Nového Bydžova. První poločas tak skončil 0:0.

Do druhého poločasu nastoupilo hned devět nových hráčů. Po změně stran narůstal tlak baníkovců, hosté se před Belaně dostávali hodně sporadicky a sokolovského brankáře příliš neprověřili. Naopak do velké šance vyslal Kratochvíl Bendu, ale ten tváří v tvář brankáře nepřekonal. Na první gól se čekalo do 52. minuty. Vítězslav Hrdlička obdržel přihrávku z levé strany, otočil se s míčem kolem protihráče a zamířil přesně pod břevno - 1:0. Nová posila Baníku, plzeňský Miloš Kratochvíl, byla ve druhé půli hodně vidět a sama se mohla zapsat mezi střelce. V 59. minutě však křižná střela skončila jen vedle tyče.

Po hodině hry mohl Hrdlička přidat svůj druhý gól, ale jeho střela pouze poskakovala po brankové čáře, odkud míč vytáhl brankář Unionu. V 62. minutě potěšil přítomné diváky Matěj Kravar, když napřáhl ze 30 metrů a jeho dělovka se zastavila až v šibenici hostující brány - 2:0. O necelých deset minut později už to bylo 3:0. Hrdlička zpětnou přihrávkou oslovil Davida Bendu a ten s přehledem po zemi skóroval. V 76. minutě vyrazil do brejku Hrdlička, předložil míč Kratochvílovi, jenže toho skvěle vychytal hostující brankář. Stejný hráč se neprosadil ani po přihrávce Bendy o dvě minuty později. V závěrečných minutách přišly chvíle Davida Vaněčka. V 82. minutě proměnil penaltu nařízenou po ruce v pokutovém území. Minutu před koncem pak utekl obraně Unionu a zkušeně zakončil. Baníkovci tak svého soupeře porazili 5:0!