Opět za tři body! Baník porazil Budějovice 1:0

so 15.3., Jan Kašpar

S o k o l o v - Souboj s Českými Budějovicemi byl pro baníkovce jarní domácí premiérou. Zápas byl významně poznamenán počasím, jelikož po celý čas vydatně pršelo a terén tak pěknému fotbalu vůbec nepřál. Na obou stranách se nakonec urodilo několik málo šancí. Jedinou z nich využil v 69. minutě Zbyněk Vondráček, který tak svému týmu zajistil zisk plného bodového zisku.

18.kolo, sobota 15.3.2014
FK Baník Sokolov - SK Dynamo Č. Budějovice  1:0  (0:0)
Branky: 69. Lengyel vlastní
ŽK: 23. Vaněček, 36. Glaser, 87. Kuzmanovič - 40. J. Hála, 72. M. Hála, 83. Brunclík

Fauly: 17:23

FK Baník Sokolov: Krbeček – Blažek, Hruška, Vondráček, Dřížďal – Schut (89. Ivasko), Čada – Machek, Glaser, Vaněček (90. Hrubý) – Šamánek (74. Kuzmanovič)
SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – M. Hála, Lengyel, Deli, Hanzlík (72. Hurka) – Herzán, Brunclík, J. Hála (65. Chmelo) – Klesa, Linhart, Machovec
Počet diváků: 982

První poločas: ojedinělé šance, jinak fotbalová šeď

Úvodní minuty utkání příliš zajímavého dění nepřinesly. Oba týmy bojovaly především s promáčeným trávníkem. Do toho se na zelený pažit neustále snášel nepříjemný déšť, vše komplikoval i silný vítr. První zajímavější situace přišla ve 21. minutě. To byl v akci navrátilec do baníkovského dresu Petr Glaser, který přesným centrem našel připraveného Šamánka. Ten ale nakonec hlavičkoval těsně mimo. Hned o pár vteřin později mohl na druhé straně skórovat Linhart, kterého však fantasticky vychytal Krbeček. Po celou dobu byla hra kouskována fauly na obou stranách a zápasu chybělo tempo. V závěru prvního poločasu zahrozil dalekonosnou střelou Glaser, ani jeho pokus se však neujal. Poločasové skóre tak bylo 0:0.

O vítězství rozhodl Vondráček

I začátek druhého poločasu přinesl totožný obraz hry jako poločas první. Emoce vzplanuly po hodině hry, kdy si Machek zezadu vyšlápl na Deliho. Tento tvrdý zákrok sudí Pechanec ocenil hned červenou kartou! Sokolovští tak dohrávali v deseti. I přesto však zanedlouho přišly pro Baník šťastné okamžiky. V 69. minutě totiž centroval do vápna Vaněček, na který si naběhl Zbyněk Vondráček a svoji hlavičku umístil s pomocí bránícího Lengyela přesně na vzdálenější tyč. Brankář Křížek byl bez šance. Po inkasované brance se obrana Dynama častěji otevírala a pro domácí tak vznikala nadějná okénka, kdy mohli vyrazit do rychlého protiútoku. Například Jakub Blažek ale v jednom takovém neuspěl. Budějovice se v závěru utkání hnaly za vyrovnáním, toho ovšem nedosáhly. Naopak obrovskou šanci v 90. minutě měl střídající Ivasko, na malém vápně však střelu Dřížďala tečovat nedosáhl. Tři body ale i tak zůstávají v Sokolově.

Trenér Baníku Aleš Jindra po utkání: "Souhlasím s trenérem Urbanem, že první poločas byl spíše taktickou bitvou. Obě mužstva si byla vědoma síly soupeře. Celkově to byl vyrovnaný urputný boj. Myslím si, že červená karta byla udělena poměrně přísně, ale dovolím si říci, že nám paradoxně pomohla. Náš gól byl šťastný, nebylo to nic nacvičeného, míč propadl a Zbynďa Vondráček se o něj porval. Byli jsme dnes prostě šťastnějším týmem a ke konci jsme to bojovností uhájili. "

Českobudějovický Luboš Urban neměl příliš důvodů ke spokojenosti: "Domácí vyhráli zaslouženě, dali gól, my ne. Jeli jsme sem minimálně neprohrát, takže z tohoto pohledu nejsem spokojený. Viděli jsme spíše taktickou bitvu, ani jedna strana to neotevírala a na velké šance v první půli jedna jedna. Po vyloučení domácího hráče jsme měli být trpěliví a hrát po stranách. Stalo se to nejhorší, co mohlo, z banálního nakopnutého míče domácí dali gól. Bojovali, skluzovali, padali a my si s tím neporadili. Platonický tlak k ničemu nevedl. Body, které jsme tady ztratili, musíme nahnat doma proti Hradci."