Na závěr přípravy remizoval Baník s Kolínem

so 19.7., Tomáš Bouda

P r a h a - K poslednímu utkání před 1. kolem poháru nastoupil Baník v pražských Štěchovicích. Soupeřem mu byl nováček FNL, tým FK Kolín. Proti vítězi loňského ročníku uhrál Sokolov remízu 2:2 po poločase 1:1. Úspěšnými střelci na straně Baníku byli Rostislav Šamánek a Zbyněk Vondráček.

přát., sobota 19.7.2014
FK Kolín - FK Baník Sokolov  2:2  (1:1)
Branky: 33. Biško, 75. – 19. Šamánek, 61. Vondráček
FK Kolín: 1. poločas: Čižinský – Šimkovský, Petrášek, Biško, Hanuš – Kučera, Klapka, Jelínek – Bláha, Jurečka, Mujagič.
2. poločas: Pechatý – Čapek, Petrášek, Kratochvíl, Čížek – Stejskal, Kalaš, Veselý – Kabele, Svátek, Jukl
FK Baník Sokolov: Dvořák – Blažek ( 60. Kucalas), Vondráček, Hofmann (60. Tůma), Hrubý – Benda (46. Machek), Vrtělka (46. Kravar), Čada (46. Ivasko), Vaněček (46. Došlý) – Šamánek (46. Kobylík) – Červenka (75. Benda)

Zápas se hrál ve velkém vedru, navzdory počasí však obě mužstva v prvním poločase předváděla slušné výkony. Nováček soutěže zkoušel v sestavě několik mladých hráčů z Příbrami a Slavie, kteří produkovali pěkný kombinační fotbal. Podobně si počínal i Baník a hrál se tak v první půli pohledný fotbal. Na hrotu baníkovské sestavy se objevil jednadvacetiletý útočník Marek Červenka, odchovanec Slavie Praha a bratr českého hokejového reprezentanta Romana Červenky.

V začátku utkání si první šanci vypracovali kolínští, ale neuspěli. Stejně tak dopadla i situace ve 14. minutě, kdy brankáři Kolína vypadl míč, Baník však chybu nepotrestal. V 19. minutě se již skóre zápasu měnilo, když již uzdravený Rostislav Šamánek překonal gólmana soupeře – 0:1. Z vedení se Baníkovci radovali pouze chvíli, neboť ve 33. minutě si na rohový kop naskočil Jiří Biško a bylo srovnáno.

Do konce poločasu si obě mužstva vypracovala po jedné šanci, ale stav se již neměnil. První poločas tak skončil remízou 1:1.

Do druhé půle Baník úplně vyměnil zálohu, včetně podhrotového hráče. Celkově ale druhý poločas již nebyl tak kvalitní a mužstva nepůsobila kompaktně.

V 61. minutě se Baník dočkal druhého gólu, když po akci Davida Kobylíka a zpětné přihrávce Petra Došlého skóroval Zbyněk Vondráček. Vyrovnáno mohlo být v 66. minutě, Kolín nastřelil břevno. V 75. minutě však už byl stav znovu nerozhodný, kdy soupeř skóroval po střele z vápna. Poslední příležitost na gól měl Kolín, ale neuspěl a zápas tak dospěl k remíze 2:2.

Sokolov odehrál poslední utkání přípravy, ve které čtyřikrát zvítězil, dvakrát remizoval a jednou prohrál při celkovém skóre 28:10.

V sobotu 26.7.2014 již pro Baník odstartuje nová sezona. A to pohárovým duelem. Soupeřem bude buď tým Žatce nebo Karlových Varů. Do tohoto zápasu již Baník nastoupí se sestavou pro podzimní část FNL. Do té doby ještě proběhne zúžení kádru, o kterém Vás budeme informovat.