Na začátek přípravy vítězství 2:0 nad Karlovými Vary

st 22.1., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V prvním přípravném utkání v roce 2014 změřili svěřenci Aleše Jindry své síly s karlovarskou třetiligovou farmou. Do utkání převážně zasáhli testovaní fotbalisté a také mladí dorostenci. V prvním poločase se gólově prosadili Tomáš Lacina s Petrem Hoškem, břevno navíc nastřelil Jakub Dvořák II. Ve druhé půli již žádná další branka nepadla, a tak Baník porazil Karlovy Vary 2:0.

příp, středa 22.1.2014
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  2:0  (2:0)
Branky: Hošek, Lacina
FK Baník Sokolov: Dvořák I. (70. Kocourek) - Blažek, Tůma (46. Veselovský), Vondráček, Cingel (46. Jankovský) - Lacina (46. Machala), Schut, Kravar, Došlý - Dvořák II. - Hošek

Oproti zvyklostem postavil sokolovský kouč pouze čtyři hráče základní sestavy. Na ostatních postech nastoupili testovaní fotbalisté a členové dorostenecké U19.

V prvním poločase předvedli hráči Baníku jednoznačně lepší výkon než v tom druhém. Základem dobrého představení sokolovského týmu byla organizace a kompaktnost hry baníkovců. Všichni novicové v sokolovském dresu zapadli a dva z nich se mohli radovat ze vstřelené branky. Proti třetiligovým Karlovým Varům se trefili Tomáš Lacina, útočník dorostenecké U19, a další útočník Petr Hošek, jenž přišel na zkoušku ze slovenské Senice. Baníkovci si vypracovali ještě další dvě gólové šance, ale v nich už neuspěli. Obrovskou možnost měl při sólo nájezdu Jakub Dvořák II., jenže míč poslal pouze do břevna.

Druhý poločas už nebyl ze strany Baníku tak povedený, tempo hry opadlo a domácí fotbalisté se prosazovali hůře. Z části to bylo dáno menším pohybem a také vázla spolupráce na pravé straně hřiště. I přesto si Baník vypracoval zásluhou Hoška další příležitost, ale třetí gól se v síti Karlových Varů neobjevil. Na úvod přípravy tak baníkovci začali vítězně.

Trenér Aleš Jindra k zápasu: "Jak jsem již předesílal, jednoznačným záměrem zápasu bylo vyzkoušet testované hráče a dorostence. Z tohoto pohledu utkání splnilo účel. Viděli jsme hráče v akci a mohli si o nich udělat obrázek. Pouze Netrval nemohl nastoupit, převážily u něj školní povinnosti. S prvním poločasem může panovat relativní spokojenost, ten druhý byl horší. Někteří hráči podali hodně slušné výkony a uvidíme, jak si povedou v sobotu proti Auerbachu."