Na úvod přípravy nastříleli baníkovci třináct branek!

so 17.1., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Proti divizním Mariánským Lázním si baníkovci s chutí zastříleli. O poločase vedli již 8:0, zápas nakonec dovedli k vítězství 13:1. V první půli si hattrick připsali Šamánek s Machkem, v tom druhém se dvakrát trefil Benda či premiérově také dorostenec Krlička. Trenér Šmejkal poslal do utkání všechny čtyři zkoušené hráče, tři dorostence a také uzdraveného Vrtělku.

příp., sobota 17.1.2015
FK Baník Sokolov - Viktoria Mariánské Lázně  13:1  (8:0)
Branky: 13., 44. a 45. Šamánek, 25., 36. a 42. Machek, 48. a 84. Benda, 34. Kratochvíl 41. Vondráček, 52. Hrdlička, 58. Vaněček, 76. Krlička – 90. Chval
FK Baník Sokolov: Belaň (46. Dvořák I.) – Tvrzník (46. Blažek), Tůma (46. Kucalas), Vondráček (46. Mestl), Hrubý (46. Dvořák II.) – Čada (46. Vrtělka), Machek (46. Krlička) – Brandner (46. Benda), Kratochvíl (46. Koubek), Pouček (46. Vaněček) – Šamánek (46. Hrdlička)
Počet diváků: 100

K prvnímu utkání zimní přípravy si baníkovci pozvali do Sokolova divizní Mariánské Lázně, které vede Michal Drahorád, jenž v Baníku dříve působil jako asistent u A mužstva. Lázeňská Viktoria se po podzimu nachází na sestupových příčkách divizní soutěže, a tak bylo předem jasné, kdo bude mít v utkání navrch. Trenér Daniel Šmejkal dal od první minuty prostor trojici nováčků - Brandnerovi, Tvrzníkovi a Kratochvílovi. Jeden poločas také odehrál navrátilec Tůma.

Na první větší šanci se čekalo do 9. minuty, kdy rohový kop doletěl k osamocenému Tvrzníkovi, ale ten hlavičkou mířil pouze do brankáře hostů. Ve 13. minutě už se ale skóre měnilo. Kratochvílovi pohotovou střelu vyrazil gólman k Poučkovi, jehož pokus doklepl do sítě dobře postavený Rostislav Šamánek. O několik minut později naservíroval Kratochvíl míč před branku, ale ani jeden z dvojice Čada - Brandner na něj nedosáhli. Ve 25. minutě si Vojtěch Machek vyměnil míč s Poučkem a nekompromisní střelou rozvlnil síť soupeře podruhé.

Po půlhodině hry skórovali baníkovci dvakrát v rychlém sledu. Nejprve utekl všem Miloš Kratochvíl a parádně přeloboval hostujícího gólmana. O dvě minuty později si na zadní tyč naběhl Machek a ve skluzu zasunul míč do brány. Pátý gól Baníku zaznamenal Zbyněk Vondráček, který si naskočil na rohový kop a přesnou hlavičkou skóroval. Ve 42. minutě byl v pokutovém území faulován Kratochvíl a z následné penalty završil hattrick Machek. Před přestávkou se dvěma rychlými góly blýskl Šamánek, jenž tak za jeden poločas také zkompletoval hattrick. První poločas tedy skončil vedením sokolovských hráčů 8:0.

Do druhého poločasu poslal trenér Baníku kompletně změněnou sestavu, ve které dostali prostor i tři dorostenci - Mestl, Krlička, Koubek, ale také testovaný útočník Hrdlička či smolař Vít Vrtělka, který takřka celý podzim promarodil. Uběhly necelý čtyři minuty, když padl devátý gól. David Benda se v šestnáctce uvolnil a jeho střela zapadla za gólmana Mariánských Lázní. V 52. minutě utekl hostující obraně Vítězslav Hrdlička a své sólo zakončil s přehledem - 10:0!

Baník měl proti bránícímu soupeři převahu a ani nová jedenáctka nepolevovala v útočném hře. V 58. minutě pěkně zakombinovali Vrtělka s Bendou, kteří připravili gól pro Davida Vaněčka, před nímž zívala prázdná brána. Na dvanáctý gól se mohlo čekat dalších deset minut. Jenže gólman Dvořák pokutový kop poslal pouze do břevna a nepotrestal tak faul na pronikajícího Vaněčka. A tak na 12:0 zvyšoval až v 76. minutě Daniel Krlička, který využil kolmici za obranu a podél gólmana mohl slavit svůj první gól za A mužstvo Baníku.

Poslední baníkovskou branku si připsal Benda, když zblízka dorazil do sítě vyraženou střelu Hrdličky. Těsně před koncem zápasu se čestného úspěchu dočkali i hosté, když Chval předvedl solidní individuální akci a prostřelil Dvořáka. Baníkovci si na úvod připsali vysoké vítězství, stovce diváků nabídli nebývalou porci branek a další akce, které brankou neskončily.