Na úvod jara inkasovali baníkovci v Olomouci sedm gólů

so 7.3., Lukáš Švéda

O l o m o u c - Zápas, na který se musí rychle zapomenout. Takový totiž odehráli fotbalisté Baníku v rámci 17. kola na hřišti Sigmy Olomouc. První jarní utkání svěřencům Daniela Šmejkala vůbec nevyšlo. Hanáci potvrdili, že to s postupem myslí vážně, a už po dvaceti minutách hry vedli 3:0. Baníkovcům se nepodařilo své ojedinělé šance proměnit, a tak nakonec vezou z Olomouce porážku 0:7.

17.kolo, sobota 7.3.2015
Sigma Olomouc - FK Baník Sokolov  7:0  (3:0)
Branky: 13., 23. a 80. Vašíček, 7. Kušnír, 53. Navrátil, 60. Ordoš, 89. Plšek
ŽK: 42. Cana - 21. Hofmann, 82. Machek
Rozhodčí: Berka – Vlasjuk, Arnošt
Sigma Olomouc: Reichl – Kušnír, Rajnoch (K) (71. Bystroň), Šindelář, Vepřek – Petr, Houska, Cana (61. Plšek), Ordoš, Navrátil (57. Zahradníček) – Vašíček
FK Baník Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Machek, Čada (K) (39. Šamánek) - Kosak, Dvořák II. (61. Vaněček), Pouček (81. Urma) - Přeučil
Počet diváků: 2441

Až na zraněného Kratochvíla a nemocného Bendu vyrazili baníkovci do Olomouce v plné síle. Ze zimních posil postavil trenér Šmejkal do základní sestavy dvě - záložníka Kosaka a útočníka Přeučila.

Po několika úvodních minutách se nabuzená Sigma ujala vedení. V 7. minutě ztroskotal Vašíček na Belaňovi, ale odražený míč poslal do odkryté brány Kušnír. Domácí získali pevnou půdu pod nohama a nadále hrozili. Po třinácti minutách hry se téměř dva a půl tisíce diváků mohlo radovat podruhé. Po další kombinační akci pronikl do šestnáctky Vašíček a tentokrát na Belaně vyzrál - 2:0. Hanáci měli stále více ze hry, hráči Baníku se z jejich tlaku dostávali jen ztěžka. Navíc ve 23. minutě opět inkasovali. Petr poslal centr do vápna, kde se Vašíček dobře zorientoval a opět prostřelil brankáře Baníku.

Po půlhodině hry se konečně do větší příležitosti prodrali i baníkovci. Jenže Přeučil tváří v tvář Reichlovi neuspěl. Už v prvním poločase dohrál kapitán Čada, jenž byl nahrazen ofenzivnějším Šamánkem. Více už se v první půli nestalo, a tak se šlo do kabin za tříbrankového vedení domácích.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Už po sedmi minutách hry utekl obraně Baníku Navrátil a své sólo zakončil gólem - 4:0. Gólostroj Olomouci bohužel ještě nebyl u konce. Po hodině hry hry vstřelil pátý gól Hanáků Ordoš, když zamířil přesně pod břevno. Následně vystřídal Dvořáka II. Vaněček. Sokolovská obrana přežila šance Housky a Bystroně, ale v 80. minutě potřetí v utkání nestačila na Vašíčka, který po přihrávce Ordoše umístěnou střelou zkompletoval hattrick. Posledních deset minut strávil na hřišti Urma, jenž vystřídal Poučka, ale i on musel skousnout sedmý gól. V poslední minutě vysunul Bystroň Plška, který v zakončení neselhal.

Baníkovci svým výkonem zaostali za očekáváním a o nápravu se pokusí příští týden, kdy na domácím stadionu nastoupí proti poslednímu Kolínu.