Na rozloučenou bod. Baník - Třinec 0:0

so 16.11., Jan Kašpar

S o k o l o v – Poslední mistrovský zápas tohoto kalendářního roku dnes sehráli baníkovci. V předehrávce jarní odvety s Třincem se naši hráči představili před domácím publikem. V prvním poločase byl k vidění pohledný fotbal a několik útočných akcí na obou stranách. Přišly i vyložené brankové šance, nejprve třinecký Rekish nastřelil břevno a o pár minut později jej v sokolovském dresu napodobil Šamánek. První ani druhý poločas však nakonec gól nepřinesl a Baník se tak s Třincem rozešel smírně 0:0.

16.kolo, sobota 16.11.2013
FK Baník Sokolov - FK Fotbal Třinec  0:0  (0:0)

Fauly: 8:13

FK Baník Sokolov: Krbeček – Vondráček (84. Jankovský), Hruška, Hofmann, Dřížďal (K) – Čada, Kobylík – Blažek (60. Machek), Dvořák II. (60. Ivasko), Vaněček – Šamánek
FK Fotbal Třinec: Bruk – Velner, Malík, Čelůstka, Matoušek – Malíř (K) (79. Joukl), Hupka, Ceplák, Rekish – Gulajev (88. Málek), Juřena (74. Gavlák)
Počet diváků: 533

První poločas: dvě břevna, nula gólů

Do základní sestavy Baníku se, už stejně jako v Karviné, dostal uzdravený David Kobylík a mezi tyčemi nastoupil Lukáš Krbeček. Byli to hosté, kteří začali pěkně zostra. Již ve 3. minutě zkusil štěstí dalekonosným pokusem Rekish a jeho pěkný pokus skončil na břevně Krbečkovo branky. Hned po pár vteřinách tak při našem týmu stálo štěstí. Úvodní minuty ale přinesly z obou stran vysoké tempo, bojovnost a především rychlost v útočných akcích. Bylo se tak na dívat. V nadějné šanci se ocitl například Šamánek, kterého skvělou uličkou vysunul Kobylík. Sokolovský útočník se ale v obležení dvou stoperů neprosadil. Ve 21. minutě byl hlavní postavou dění opět třinecký Rekish, který po sklepnutí od Gulajeva střílel zpoza Vápna a zakončením k tyči řádně protáhl Krbečka. Sokolovský brankář se ale zaskvěl pohotovým zákrokem. Hned nato se velké věci děly na druhé straně. To tradičně skvělý dirigent hry Kobylík centroval z pravé strany do šestnáctky Šamánkovi, který v nesnadné pozici z první nastřelil břevno a z následné dorážky mířil těsně nad! Pestrých pár minut ale první gól nepřineslo. V dalším průběhu prvního poločasu Baník víceméně permanentně okupoval polovinu Třince, žádná nebezpečná akce z územní převahy ale nevzešla. Ve 43. minutě byl před vápnem hostí faulován hned dvěma protihráči David Vaněček a Baník tak měl k dispozici zajímavou standardku. K její rozehrávce se postavil Kobylík, po jehož ostrém centru vznikl před brankou Třince nepřehledný závar. V něm se o ataku sokolovských nejlépe zorientoval brankář Bruk a vyboxoval balon pryč. První poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

V druhém poločase úřadovali brankáři

Jak první půlka skončila, tak začala i ta druhá – sokolovským obléháním třineckého vápna. Standardka ani rohový kop v podání Kobylíka ale úspěch nepřinesly. V 52. minutě byl ale v permanenci Lukáš Krbeček, na kterého vyslal nebezpečnou jedovku po rychlém brejku aktivní Rekish. Sokolovský brankář byl opět úspěšnější. Hosté ale vstoupili do druhého poločasu po hlavě a v dalších minutách měli na kopačkách branku znovu Rekish a po něm i Gulajev. Na zvýšenou aktivitu hostí se Aleš Jindra zareagoval dvojitým střídáním, když za odstoupivší Dvořáka s Blažkem nastoupilo duo Ivasko-Machek. V 65. minutě o sobě dali vědět i baníkovci. To Vondáček poslal na hlavu Šamánka luxusní centr, který provedl hloubkovou kontrolu reflexů brankáře Bruka zakončením k levé tyči. Bruk ale byl na svém místě. S přibývajícími minutami se Baník stále snažil překonat obranný val Třince, hosté však kvalitně bránili a sami se pokoušeli o útočné výpady. V 84. minutě kopal Baník rohový kop. S Kobylíkovo centrem si však bez potíží poradili vysocí stopeři v řadách Třince. Hned o dvě minuty nato zahrozili hosté dalším bleskovým brejkem, který zakončil střelou zpoza vápna Joukl a Krbeček jeho pokus horko těžko vytlačil mimo nebezpečí. Tím také celé utkání skončilo a Baník tak na závěr letošního roku remizoval 0:0.

Trenér Baníku Aleš Jindra na tiskové konferenci po utkání: "Já musím říct, že soupeř byl nebezpečnější než my. Do zápasu jsme vstoupili špatně, v průběhu jsme hráli špatně a dokončili jsme ho také špatně. Nepodali jsme dobrý výkon ani v jedné z řad, to znamená, že jsme ani dobře nebránili, ani v záložní řadě to nebylo optimální. A v útoku jsme se neprosadili. Já musím být spokojený s tím jedním bodem, který jsme získali. Vděčíme za něj brankáři Krbečkovi. "
Třinecký kouč Karel Kula po utkání: "My jsme si za ten výkon minimálně bod zasloužili. Škoda, že jsme nevstřelili branku, na druhou stranu jsme konečně odehráli zápas s nulou vzadu. V prvním poločase byla hra vcelku vyrovnaná, na každé straně byla jedna šance. Ve druhém poločase jsme měli daleko větší příležitosti než domácí mužstvo. Zápas jsme odehráli zodpovědně a jsme rádi, že se poslední zápas bodově podařil, protože ze Sokolova se body vozí těžko. Konečně jsme získali nějaký bod venku, čeká nás sice těžké jaro, ale na takových výkonech můžeme stavět."