Mistři!!! Po vítězství v Berouně se stal dorost U19 vítězem České ligy

so 17.5., Tomáš Bouda

B e r o u n – Je to tam! Dorost U19 po jednoznačném průběhu zvítězil na hřišti Berouna 6:0 a nemůže být již v tabulce předstižen. Baník se tři kola před koncem stal vítězem České ligy dorostu U19 a zahraje si baráž o celostátní ligu staršího dorostu.

Pokutové kopy: 0:0
FK Baník Sokolov: Wagneter - Netrval (55. Bauer), Krlička, Veselovský, Mestl - Matoušek (49. Maule), Koubek (51. Fojtík), Kravar (55. Šťastný), Machala, Čuchran (55. Cinkanič) - Lacina
Počet diváků: 30

Baník od začátku určoval ráz utkání. Hned v úplném úvodu nebezpečně centroval Čuchran a proti Lacinově střele zasahoval domácí brankář. O chvíli později obral Koubek soupeře o míč a postupoval sám na gólmana, ten se však zaskvěl a vyrazil balon na roh. Baník byl v tlaku a v 5. minutě přišla odměna. Po akci Kravara s Matouškem vychytal Lacinu berounský strážce tří tyčí, ale míč se dostal k Michalovi Čuchranovi, jenž ho pohotově uklidil do sítě – 0:1.

Ve 13. minutě bylo na straně Sokolova a jeho fanoušků ještě veseleji. Matěj Kravar obdržel nádherný pas mezi stopery a postupoval sám na bránu. Gólmanovi udělal sokolovský bojovník kličku a mířil do prázdné brány. Střela se sice Kravarovi příliš nepovedla, vracející stoper málem balon ještě vykopl, ale nakonec se míč odrazil od tyče za čáru – 0:2.

A Baník šel i nadále naproti vítězství. Po dalším pěkném pasu se dostal za obranu Ladislav Mestl, jenž si počínal suverénně a zakončil přesně – 0:3. Poté se ke slovu dostali i domácí, kteří byli v 19. minutě blízko gólu. Před Wagneterem se odehrál obrovský závar a Beroun ani na čtyřikrát nedostal míč do brány. Ve 23. minutě to bylo o čtyři góly, když po pěkné akci po lajně našel Netrval Tomáše Lacinu a ten zblízka skóroval – 0:4.

Ve 25. minutě předvedl své umění i Wagneter, který kryl nebezpečný pokus soupeře. Jinak se ale prakticky hrálo na jednu bránu. Do konce prvního poločasu, který byl zkrácen o 4 minuty, se však skóre již neměnilo.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Baník sice trochu polevil, ale i nadále hru naprosto kontroloval a začal hráče střídat. V 54. minutě navíc domácí obrana místo odkopu namazala přímo Matějovi Kravarovi, který se nerozpakoval a nekompromisní střelou z hranice vápna nedal brankáři šanci – 0:5. Baník následně sestavu ještě více prostřídal a všem již bylo jasné, že hosté neohroženě míří za vítězstvím v soutěži. V 60. minutě Lacinu vychytal berounský brankář a vzápětí Machala trefil tyč. Stejný hráč měl obrovskou šanci ještě v 72. minutě, kdy si přehodil gólmana, ale nakonec nastřelil jen břevno. To se již ale na sokolovské střídačce chystaly velké oslavy a Machalův počin brali všichni přítomní s humorem.

V 76. minutě padl šestý gól. Z pravé strany centroval Bauer a domácí hráč si srazil míč do brány – 0:6. Zápas se pak již jen dohrál a hlavní rozhodčí i druhou půli zkrátil o několik minut. To však nikomu ani nevadilo. Sokolov se stal vítězem zápasu i celé soutěže!

Po závěrečném hvizdu vypukla na straně Baníku velká radost, nechybělo šampaňské, děkovačka s fanoušky, oslavná kolečka a další veselí. Oslavy poté pokračovaly i v kabině a hráči si 1. místo v České lize dorostu U19 náležitě a zaslouženě užili.

Baník si vítězstvím v České lize dorostu U19 zajistil právo na účast v baráži o nejvyšší dorosteneckou soutěž v republice. V ní se Sokolov utká s jedním týmem z trojice Frýdek-Místek, Most a zřejmě Opava. Hrát se bude „pohárovým způsobem“. Držte dorostencům palce, aby udělali i poslední krok a věříme ve velkou podporu v barážovém utkání.

Trenér Tomáš Hájek: „Jednoznačné vítězství nad snaživým, ale výkonnostně slabším soupeřem. Utkání jsme rozhodli prakticky v úvodních dvaceti minutách, dostatečný prostor zasáhnout do zápasu dostala celá lavička. Vítězstvím jsme udělali poslední krok k vítězství v soutěži, nyní se budeme připravovat na baráž o první ligu.“