Konečně za tři body! Baník vyloupil Spartu!

so 26.3., Jan Kašpar

P r a h a - Baníkovci v dnešním dopoledni zalíděli k 19. kolu II. ligy na hriště Sparty B, která svá domácí utkání hraje v Xavěrově. V prvním poločase byli lepším týmem domácí, kteří častěji drželi balon a byli poměrně nebezpeční v zakončení. Baníkovci se snažili hrát především na brejky, žádný se však neujal. Poločasové skóre tak bylo 0:0. Hned zkraje druhé půle se Baník dostal do ložené šance, ve které Darida nezaváhal a poslal svůj tým do vedení. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná a Baník tak veze domů konečně tři body!

19.kolo, sobota 26.3.2011
AC Sparta Praha "B" - FK Baník Sokolov  0:1  (0:0)
Branky: 51. Darida
ŽK: 37. Podrazký
ČK:
Rozhodčí: Příhoda - Teuber, Vnuk
AC Sparta Praha "B": Zítka - Jánoš, Doležal (82. Kraják), Polom, Krob - Kadeřábek, Pavelka (74. Rada), Kladrubský, Glaser - Putz, Lačný (55. Skalák)
FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek, Dřížďal, Šindelář, Hanzlík - Podrazký (90. Bastl), Darida (90. Šmerda), Čada, Javorský, Vaněček (63. Dittrich) - Duchnič
Počet diváků: 410

Trenér Látal postavil do základní sestavy svého týmu jediného klasického útočníka, kterým byl Oleg Duchnič. Za ním se postavila pětičlenná záloha a v brance nastoupil Jakub Dvořák. Trenér Sparty využil do zápasu hned několik hráčů z áčka, jmenovitě například Zítka nebo Kladrubský. Baníkovci nastoupili v celém žlutém, domácí ve své klasické rudo-bílé kombinaci. V úvodních minutách předváděly oba týmy poměrně svižný vstup do utkání, na první vyloženou šanci se ale čekalo. Ve 14. minutě se dostal k balonu několik metrů před vápnem Pavel Javorský, a vyslal na Zítkovu branku rychle padající střelu, která ale nakonec letěla nad. Sparta se do šance dostala ve 21. Minutě, kdy Kadeřábek utekl Hanzlíkovi po pravé straně, jeho nebezpečný střílený centr ale před brankou nikoho nenašel. Hned poté měl stoprocentní tutovku Glaser, sám před Dvořákem ale neuspěl, náš brankář jeho kličku naštěstí vystihnul. V těchto momentech byli domácí lepší a Baník celkem jasně přehrávali. Baníkovci se museli v obraně často ohánět proti sparťanským výpadům a příliš šancí k útoku neměli. Po půlhodině hry vstřelila Sparta branku, hlavičkující Putz ale stál v ofsajdu a gól tak neplatil. Do konce poločasu měl více ze hry domácí tým, Dvořáka však nepřekonal a poločasové skóre tak bylo 0:0.

Do druhého poločasu vyběhly identické jedenáctky jako v první části, žádná změna tedy nenastala. Změna však nastala ve skóre. V 51. minutě propadl v souboji proti Daridovi domácí Doležal a Vladimír Darida z bezprostřední blízkosti prostřelil Zítku – 0:1. První vážnější šance tak pro Baník hned znamenala vedoucí branku. Po vstřelené brance Baníku přišlo první střídání Sparty, Lačného nahradil Skalák. Sparťané byli po inkasované brance výrazně opaření, což znamenalo další šanci Baníku. Oli Duchnič však v jasné šanci před Zítkou tentokrát neuspěl. V dalším průběhu poločasu naši hráči především díky vstřelené brance působili sebejistěji, ani domácí ale neskládali zbraně. Proti konsolidované záloze Baníku se však domácím nedařil přechod do útoku a záložní sparťanská řada značně vynechávala. Naopak mohli opět zahrozit baníkovci, Hanzlíkův centr z trestného kopu v 71. minutě ale jen proletěl pokutovým územím. Poté si Sparta vytvořila velké množství rohových kopů, většinu centrů však boxoval do bezpečí brankář Dvořák. V 88. minutě mohlo být vyrovnáno, když měl tutovku na malém vápně Kraják, jeho střela ale naštěstí trefila Dvořáka. Branka domácích teď ale byla hodně blízko. Těsně před koncem odešli ze hřiště Darida a Podrazký, místo nich přišli Šmerda a Bastl, který si tak odbyl premiéru v druhé lize. Ve zbývajících sekundách se už nic nestalo a Baník tak veze z Prahy premiérové jarní tři body!