Konečně! Šamánek zařídil Baníku bod ve Frýdku-Místku

so 21.9., Lukáš Švéda

F r ý d e k - M í s t e k - Oba týmy chtěly přerušit sérii nepříznivých výsledků a vstup do utkání měli lepší domácí, kteří zásluhou Literáka šli v 19. minutě do vedení. Baníku se podařilo srovnat po půlhodině hry, když se přesně k tyči trefil Šamánek. V prvním poločase se Baníku navíc zranila dvojice Dřížďal - Dvořák II. Ve druhé půli se nic zajímavého neudálo, a tak si Baník veze domů jeden bod za remízu 1:1.

9.kolo, sobota 21.9.2013
MFK Frýdek-Místek - FK Baník Sokolov  1:1  (1:1)
Branky: 19. Literák - 30. Šamánek
ŽK: 72. Vašenda, 84. Švrček - 36. Dvořák I., 58. Čada, 66. Hruška
MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Coufal, Žídek, Literák, Vrťo, Mozol, Šrom, Lukáš (90. Talián), Vašenda, H. Prokeš
FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Hofmann, Vondráček, Hruška, Dříždal (36. Blažek) - Vrtělka, Čada - Hrubý, Kobylík, Dvořák II. (19. Vaněček) - Šamánek (77. Jurdík)
Počet diváků: 3214

Trenér Aleš Jindra usadil na lavičku náhradníků Blažka, Jurdíka, místo kterých dostali od začátku prostor Luboš Hruška s Rostislavem Šamánek. Do sestavy se vrátil Vít Vrtělka, a tak místo nezbylo na Antonína Holuba. V sestavě domácích se objevil i Michal Šrom, jenž byl v létě na testech v Baníku, ale nakonec si místo v kádru nevybojoval.

Zápas začal opatrně, oba týmy se totiž nenacházejí v optimálním rozpoložení. Frýdek prohrál dvakrát za sebou, sokolovští dokonce třikrát. Oba týmy měly v úvodu utkání k dispozici několik standardních situací, ať už rohů nebo přímých kopů, ale zahrozit z nich nedokázaly. To se změnilo v 19. minutě, kdy Mozol poslal přesný centr na kapitána domácích Literáka a ten prostřelil Dvořáka - 1:0. To už na hřišti nebyl Jakub Dvořák I., který se zranil, a místo něj nastoupil David Vaněček. Baníkovci zvýšili aktivitu a snažili se vyrovnat. To se podařilo po půlhodině hry, kdy rychlý brejk Baníku zakončil Šamánek střelou k tyči - 1:1. Pro sokolovského útočníka to tak byla první branka v dresu Baníku v rámci Fotbalové národní ligy.

O šest minut později musel kvůli zranění odstoupit i František Dřížďal a na plac putoval Jakub Blažek. Ve zbývajících minutách se na hřišti již nic zajímavého nezrodilo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhém poločase byla opět k vidění řada standardních situací, ale ani domácí, ani baníkovci nebyli schopni vymyslet nebezpečnější akci. A tak se do statistik zapsaly jen dvě žluté karty Čady a Hrušky. V 72. minutě se ke střele dostal David Kobylík a nechybělo mnoho, aby Baník otočil vývoj utkání. V 77. minutě se do hry zapojil Milan Jurdík, kterému přepustil místo střelec sokolovského gólu Šamánek. Před slušnou návštěvou 3214 diváků se domácí Frýdek- Místek snažil o vstřelení rozdílové branky, jenže gólman Dvořák ve své šestnáctce úřadoval bezchybně. A protože už si žádný z týmů nevypracoval žádnou šanci, utkání skončilo nerozhodně 1:1.

Oba týmy tak přerušily sérii zápasů bez bodového zisku a Baník navíc i prolomil střelecký půst. Bod ze hřiště Frýdku-Místku přijde svěřencům Aleše Jindry vhod, za týden přivítají Pardubice.