Juniorka zvítězila v Tachově

so 12.2., Jan Kašpar

T a c h o v, S o k o l o v - K přátelskému zápasu do Tachova se vydala juniorka Baníku. V utkání padlo celkem devět branek, o baníkovské zásahy se dvakrát postarali Bartoš s Plevou, jednou se trefil Kouba. Juniorka tedy v Tachově i přes poločasové vedení domácích zvítězila 5:4.

přát., sobota 12.2.2011
Tachov - FK Baník Sokolov  4:5  (2:1)
Branky: 2x Bartoš, 2x Pleva, Kouba
FK Baník Sokolov: Martinec - Burkyt, Šaloun, Oláh, Vodrážka - Pleva, Pachta, Hudec - Bartoš, Kouba, Novotný (46. Benda)

Dnešní soupeř juniorky, Tachov, hraje stejně jako Stod, se kterým baníkovci hráli minulý týden, Plzeňský krajský přebor. Zde Tachov po podzimní části okupuje druhou příčku. Pro juniorku zápas znamenal již třetí přátelské utkání v posledním týdnu. Trenér Dreiseitl přivezl do Tachova pouze dvanáct hráčů, mezi kterými byl i Benda z A-dorostu. Utkání bylo významně ovlivněno již před samotným výkopem, jelikož se k němu nedostavil ani jeden rozhodčí. Byl tedy narychlo povolán jen jeden, který bohužel utkání oboustranně nezvládal. Tachov se dostal již v úvodu do rychlého vedení, kdy proměnil penaltu a poté domácí skórovali z brejku. První poločas se hrál pod taktovkou Tachova, naopak baníkovcům zápas nevycházel. Baníku se poté podařilo snížit ze sporné penalty a poločasový stav tak byl 2:1 pro domácí.

Do druhého poločasu se na hřiště podíval již zmíněný Benda, který nahradil Novotného. Ve druhém poločase se už hra juniorky zlepšila, což s sebou přineslo i obrat skóre. Přesto ale měli naši hráči s domácími problémy, k vidění byla častá okna v obraně, na druhé straně navíc měl například Kouba tři vyložené šance, ze kterých se nedokázal prosadit.

Trenér Jiří Dreiseitl: “Tento zápas jsme měli naplánovaný jako jeden z prvních vrcholů zimní přípravy, od kterého bychom se už měli odpíchnout k tréninku herních věcí. Po těžkém utkání s Vary jsme měli klasický zátěžový trénink, vynechali jsme tedy regeneraci. Utkání pro nás nezačalo dobře už jen nepříjezdem rozhodčích, načež byl narychlo povolán jeden místí sudí. Ten utkání bohužel příliš nezvládal na obě strany. Brzy jsme prohrávali 0:2, nedařila se nám hra a Tachov byl na koni. Poté jsme ze sporné penalty snížili. Do druhého poločasu jsem hráče nabádal na rychlou hru od nohy, domácí totiž často chodili do těla, hodně presovali a přerušovali hru a my jsme se nedokázali dostat do kombinace. Ve druhé části se to zlepšilo, hráli jsme rychleji, dostávali jsme se za jejich záda. Bohužel jsme vyhořeli ve středu obrany, kde nefungovala stoperská dvojice ve spolupráci se středním záložníkem. Také jsme neproměnili mnoho svých šancí. Utkání se hrálo nahoru dolů, chyby byly na obou stranách, do toho výroky rozhodčího. Jsem rád, že se nikdo nezranil, hráči si nyní dva dny odpočinou a poté začneme ladit herní taktiky a hra půjde nahoru.“