Juniorka vysoko prohrála s áčkem Viktorie Plzeň

út 13.7., Lukáš Švéda

P l z e ň - Po přátelském utkání s plzeňskou juniorkou se tentokrát svěřenci trenéra Dreiseitla utkali s A mužstvem, kterém minulý týden začalo novou sezónu porážkou v Superpoháru proti pražské Spartě. V dnešním utkání ale již nezaváhali a baníkovcům nastříleli dvanáct branek, přičemž pět jich padlo v prvním poločase.

přát., úterý 13.7.2010
FC Viktoria Plzeň - FK Baník Sokolov B  12:0  (5:0)
Branky: bez branek Baníku
FK Baník Sokolov B: Dvořák (46. Makó) - Burkyt, Oláh, Šaloun, Hudec (20. Ferko) - Bereczký, Jankovský, Pleva (46. Vodrážka), Bastl - Novotný (60. Nicklas), Domin

Přetěžký zápas čekal na mladé fotbalisty baníkovské juniorky. Nastoupili proti kompletnímu áčku plzeňské Viktorie, pro kterou to byl poslední test před startem Gambrinus ligy. Test pouze v uvozovkách, protože proti baníkovcům si spíše zvedli sebevědomí a dostali se do střelecké pohody. O tom vypovídá konečné skóre. Sestava Baníku plná mladých hráčů, kteří v loňské sezóně působili v dorostu, nemohla zkušené plzeňské jedenáctce konkurovat. Svěřenci trenéra Dreiseitla se pokusili hrát s favoritem otevřený zápas, ale ten je v prvním poločase potrestal pěti brankami. Již po dvaceti minutách hry musel střídat Hudec, který si obnovil zranění kotníku.

Plzeň hrála v plné síle až do 60. minutě, kdy trenér Vrba sestavu promíchal. Přesto Plzeňané přidali dalších sedm branek a v pohodě zvítězili 12:0. Pro fotbalisty Baníku se ale jednalo o velmi cennou zkušenost.