Juniorka vyhrála ve Stodu 2:5

so 17.7., Jan Kašpar

S t o d, S o k o l o v - Se soupeřem z plzeňského krajského přeboru, týmem Stodu, se dnes v přátelském utkání potkala naše Juniorka. V prvním poločase byla juniorka lepším týmem a vedla 1:0. V druhé části tým trenéra Dreiseitla svého soupeře přehrál na celé čáře a nakonec zvítězil 5:2.

přát., sobota 17.7.2010
Stod - FK Baník Sokolov  2:5  (0:1)
Branky: 10. Domin, 50. Nicklas, 69. Kouba, 76. Pleva, 84. Novotný, 65. - 1:2, 88. - 2:5
FK Baník Sokolov: Dvořák - Hudec (46. Burkyt), Šaloun, Oláh, Ferko - Bereczký, Jankovský, Vodrážka (46. Pleva), Bastl (46. Nicklas) - Domin (46. Kouba), Novotný

Do utkání vstoupila juniorka aktivně, což se jí vyplatilo už po deseti minutách hry, kdy první branku zápasu vstřelil Roman Domin. Baník tak vedl 1:0. V dalším průběhu poločasu pokračovala juniorka v nátlakové hře, dobře rozjeté akce však často kazily vlastní chyby, což znemožňovalo přidat další branky. V první půli měl tým trenéra Dreiseitla nakonec ještě další čtyři šance - Domin a Bastl šli dvakrát sami na branku, ovšem neuspěli a po prvním poločase tak Baník držel těsné vedení.

Do druhé půle se sestava juniorky trochu obměnila, na hřiště se dostali čerství hráči. Domácí Stod s postupem času nestíhal naší juniorce fyzicky, z čehož nakonec plynuly další branky v domácí síti. V 50. minutě nejprve na 2:0 zvyšoval nově příchozí Nicklas. Stodu se podařilo poté snížit opět na rozdíl jedné branky, stalo se tomu tak v 65. minutě. Poté ale opět pálil Baník. V 69. minutě zvyšoval na 3:1 Kouba a v 76. další branku vstřelil Pleva. O několik minut později pátou branku přidal Novotný. Domácím se ještě těsně před závěrem podařilo snížit po chybě ve středu hřiště, a konečné skóre tak zní 2:5 pro Baník.

Hodnocení trenéra Jiřího Dreiseitla: "Do zápasu jsme šli po dvou těžkých utkáních s plzeňským áčkem a béčkem, kde hra byla z naší strany relativně dobrá, s kvalitou soupeřů jsme se ale nedokázali vyrovnat. V dnešním utkání jsme chtěli otestovat kvalitu soupeřů z krajských soutěží, Stod totiž postoupil do plzeňského krajského přeboru, kde je úroveň týmů trochu lepší než v tom našem. Utkání jsme začali náporem, bohužel jsme často kazili přihrávky. Hrálo se na dobře připraveném terénu, místy byl ale promáčený. Hřiště bylo široké, takže jsme chtěli hodně kombinovat do šířky, bohužel našimi chybami jsme si zamezovali vyjíždeť do rychlých brejků. V první půli jsme měli čtyřikrát šanci vstřelit branku, prosadil se ale jen jednou Domin. Do druhé půle jsme prostřídali, a soupeř odešel fyzicky, takže jsme přidávali další branky. Góly, které jsme dostali my - první byl ze standardní situace, kde budeme kvůli absenci vysokých hráčů malinko problémy. Druhá branka byla podle mě z ofsajdu, byla tam ale chyba ve středu hřiště, takže se na tohle nemůžeme vymlouvat. Zápas nám ukázal, že hráči mají trochu jiné návyky, takže na tom musíme zapracovat. Jsme ale vlastně nový mladý tým, jsme spolu sedmnáct dní a i přesto, že jsme udělali hodně práce na soustředění, tak práce nás ještě čeká, protože přechod do mužského fotbalu z dorosteneckého je samozřejmě složitější a je to běh na trochu delší trať."