Juniorka vydřela v poslední minutě výhru nad mosteckým dorostem

so 20.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Od 15 hodin nastoupila juniorka Baníku proti A dorostu Mostu. Úvod patřil aktivním domácím, zejména Kombercovi. Po faulu na tohoto hráče kopal v 8.minutě penaltu Čertík a poslal tak Baník do vedení. Více branek už v prvním poločase nepadlo. Ve druhém se podařilo mosteckým mladíkům zápas otočit dvěmi brankami v rozmezí 53. až 59.minuty. Baník však nesložil zbraně a v 73.minutě se dočkal vyrovnání. Po rohovém kopu Bastla se míč od Hucla odrazil do branky. Výhru Sokolova zajistil v poslední minutě ranou do šibenice Bereczký. Sokolovská juniorka tak porazila Most 3:2.

přát., sobota 20.2.2010
FK Baník Sokolov B - FK Baník Most 1909  3:2  (1:0)
Branky: 8. z pen. Čertík, 73. Hucl, 90. Bereczký - 53. Sláma, 59. Vodička
FK Baník Sokolov B: Dvořák (46. Macháček) - Staněk (46. Kratochvíl), Hucl, Duben, Doležal (46. Bereczký) - Ferko, Pleva, Bastl, Puchmertl - Komberec, Čertík (K)
FK Baník Most 1909: Aschenbrenner - Hofman, Tancoš, Fiřt, Durant, Sláma, Christof (K), Ščuka, Černý, Nikovski, Vodička (střídali: Flemmr, Broskovics, Zečevič, Hanus)
Počet diváků: 50

Do zápasu vstoupili lépe hráči Baníku, kteří svého soupeře překvapili rychlou kombinací a dobrým pohybem. Zejména Komberec motal hlavy mosteckých obránců a ti nevěděli, kam dřív skočit. Jako první ale mohl zahrozit Pleva, jenže z přímého kopu přestřelil. Poté si vzal opět slovo sokolovský rychlík Komberec, vnikl do vápna a po střetu s obráncem se musela pískat penalta. Míče se chopil kapitán Baníku Čertík a v 8. minutě poslal domácí do vedení – 1:0. Lukáš Komberec byl stále při chuti, což dokazovali další šance, do kterých se dokázal dostat. Od spoluhráčů dostal několik přesných přihrávek za obranu, ale ani jednu z těchto možností nedokázal přetavit v další sokolovský gól.

Hráči mosteckého dorostu (ročník 1991) se před branku Baníku dostávali velmi ojediněle, a když už zahrozili, tak jedině nepřesnými centry. Světlou výjimkou byl centr Slámy, po kterém ale Černý v pádu nedokázal míč usměrnit za Dvořákova záda. Po půlhodině hry se nepovedenou střelou prezentoval Čertík, míč se však dostal ke Kombercovi, jenže útočník juniorky poslal míč podél brankáře jen těsně vedle tyčky. Poločas tak skončil těsným vedením domácích 1:0.

Ani druhý poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Změnil se však obraz hry. Mostecký dorost se dostával čím dál více do hry, mladíci zlepšili kombinaci a rázem začali domácí přehrávat. V 53. minutě dostal Sláma milimetrovou přihrávku za obranu a pod padajícím Macháčkem poslal míč do branky – 1:1. O šest minut později již Baník prohrával. Macháček špatně nakopl balón, který doplachtil k Vodičkovi a pro mosteckého útočníka nebyl problém trefit prázdnou branku – 1:2.

Hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden tým si v této fázi zápasu nedokázal vypracovat slibnější příležitost. V 73. minutě se Baník dočkal vyrovnávací branky. Bastl zahrával rohový kop, míč propadl až k Huclovi, od kterého se míč odrazil do mostecké branky – 2:2. Chvíli na to mohl ze stejné situace udeřit Pleva, ale jeho hlavičku gólman Mostu chytil. Deset minut před koncem si na dlouhý nákop Dubna naběhl Komberec, ale v nájezdu na brankáře hostí neuspěl – branku překopl. Těsně před koncem zápasu tlak Baníku sílil. Po hezké kombinační akci Puchmertla a Čertíka míč doputoval opět ke Kombercovi, ale tentokrát jej tváří v tvář vychytal mostecký brankář. Když už to vypadalo na remízu, napálil Bereczký zpoza vápna míč přímo do šibenice a rozhodl o vítězství Baníku 3:2.

Těžký zápas plný zvratů nakonec zvládla lépe juniorka Baníku, která po výborném vstupu do utkání poněkud polevila a byla za to potrestána. Naštěstí domácí nesložili zbraně a do konce utkání ještě stihli otočit na konečných 3:2.