Juniorka veze z Děčína bod

ne 20.9., Tomáš Bouda

Děčín - Po domácí prohře s Viktorií Jirny nastoupila juniorka na půdě desátého Děčína. Trenér Jiří Dreiseitl tentokrát zařadil do sestavy hned několik áčkařů. Po prvním poločase Sokolov svého soupeře přehrával. Inkasoval však v 21. minutě gól, na který sice rychle odpověděl, ale další branku již nepřidal. Jelikož gól nevstřelil ani Děčín, jenž se v druhém poločase velmi zlepšil, utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1.

7.kolo, neděle 20.9.2009
FK Řezuz Děčín - FK Baník Sokolov B  1:1  (1:1)
branky: 21. Krejčík - 24. Hrabáč
ŽK: 3:2 (za Sokolov Kaplan a Studík)
ČK: 1:0 (80. Žáček)
FK Řezuz Děčín: Chodura - Majer, Mataj, Žáček, Vlasák, Stožický, Kyncl, Žák, Demčenko, Krejčík, Matoušek.
FK Baník Sokolov B: Bertelman - Kaplan (74. Nápravník), Studík, Hrabáč, Hanzlík - Kratochvíl (64. Ferko), Prchal, Pleva, Bastl - Čertík, Komberec (79. Áč).

Sokolovská juniorka, posílená o několik hráčů A-týmu, v prvním poločase Děčín přehrávala. Hráči předvedli několik krásných fotbalových akcí, bohužel však chybělo více střelby a klid v zakončení. Paradoxně se v 21. minutě ujal vedení méně aktivní Děčín, kdy po křižném pasu přes celé hřiště přišel centr a následně domácí Krejčík šťastně špičkou kopačky uklidil míč do branky - 1:0. Bertelman neměl šanci proti této střele zasáhnout. Sokolov ale vyrovnal vzápětí. Po rozehraném rohovém kopu na zadní tyč skóroval Hrabáč - 1:1. Hosté byli v prvním poločase lepším celkem, několikrát se však nevyvarovali chyb v obraně pramenící z přílišné jistoty a hlavně produktivita byla žalostná.

Ve druhé půli se obraz hry výrazně změnil. Děčín začal být velmi aktivní a hrozil hlavně ze standardních situací. Několikrát proti nebezpečným šancím musel zasáhnout Bertelman. Ač domácí od 80. minuty dohrávali bez vyloučeného Žáčka, Baník druhou branku nevstřelil a tak si odváží z Děčína bod za remízu 1:1. Vzhledem k výkonu Děčína ve druhém poločase je tato remíza spravedlivá. Ze hřišť divizních soupeřů se budou body vozit s velkou námahou.