Juniorka veze výhru z Tachova

st 10.2., Jan Kašpar

T a c h o v, S o k o l o v - K přípravnému zápasu dnes tým okolo trenéra Dreiseitla zajížděl na hřiště Tachova. Juniorka bylo po celý zápas lepším týmem a nakonec si odvezla výhru 2:1. Střelci za Baník byli Pleva a Komberec.

přát., středa 10.2.2010
Tachov - FK Baník Sokolov B  1:2  (1:2)
Branky: 35. Janoušek - 20. Pleva, 21. Komberec
FK Baník Sokolov B: Bertelman - Ferko, Duben, Hucl, Doležal - Kratochvíl (75. Hudec), Pleva, Bastl (46. Bereczký), Komberec (60. Jankovský) - Čertík, Kouba (65. Domin)

Hrálo se na zmrzlém a zasněženém povrchu, což po celý čas zápasu výrazně ovlivňovalo obraz hry, navíc celou dobu sněžilo. Úvod zápasu patřil baníkovské juniorce, která své tachovské soupeře prakticky k ničemu nepustila. Svou převahu dokázali svěřenci trenéra Dreiseitla vyjádřit i brankově, konkrétně ve 20. minutě si na centr Lukáše Komberce naběhl Petr Pleva a hlavou poslal Baník do vedení 1:0 pro juniorku.

O několik sekund později to bylo už 2:0, nekoncentrovanost tachovské obrany po první brance využil Komberec, který si tak po rychlé akci připsal branku. Domácímu Tachovu se podařilo snížit ještě před poločasem, po standardní situaci ve 35. minutě se trefil Adam Janoušek - 1:2 z pohledu domácích. Baník měl poté ještě dvě dobré příležitosti, svůj náskok ale zvýšit nedokázal.

Druhý poločas se nesl především v duchu častých nepřesností a tak již nebylo k vidění tolik pohledných akcí na jedné či druhé straně, i přesto se však do dobrých příležitostí dostali například Duben nebo Bereczký, ani jeden ale své šance neproměnili a juniorka Baníku si tak z Tachova odvezla vítězství 2:1

Hodnocení trenéra Jiřího Dreiseitla: "Po dvou předchozích výhrách jsme chtěli navázat na relativně dobré výkony, dnes jsme proti sobě měli i dobrého soupeře, bohužel ale nebyl dobrý povrch. Celý zápas se hrálo na vrstvě sněhu, do toho neustále sněžilo, takže terén byl čím dál horší. I přesto jsme chtěli navázat na naši agresivní hru s aktivním napadáním soupeřovy rozehrávky, což se nám dařilo, do 20. minuty jsme byli lepším týmem, navíc se nám na špatném terénu poměrně dařila i kombinace. Poté jsme se dostali do vedení, kdy se trefil Pleva. Hned poté se nám podařilo Tachov překvapit a po rychlé akci narážečkou zakončoval Komberec. Po těchto brankách jsme se trochu stáhli, hrálo se spíše ve středu pole. V 35. minutě jsme si nepohlídali standardku a domácí snížili na 2:1. V posledních deseti minutách první půle jsme mohli přidat další branky, což by už asi bylo definitivní, bohužel se tak nestalo.

V druhém poločase se hrálo nahoru dolů, díky terénu bylo hodně nepřesností a zápas už tak ztrácel kvalitu. Tachov nás ale nikam nezatlačil, my jsme si naopak dokázali vytvořit šance. Jednou nás podržel dobrým zákrokem Bertelman, na druhé straně jen díky naší nemohoucnosti v některých šancích nakonec zápas skončil 2:1, což je pro nás určitě jen dobře. Navíc jsme si dokázali, že i s obměněným kádrem se dá hrát, posun od podzimu je již patrný."