Juniorka v prvním přípravném utkání prohrála

so 10.7., Tomáš Bouda

P l z e ň - První přípravný zápas má za sebou nově tvořící se baníkovská juniorka. Hned na úvod ji čekal těžký soupeř v podobě třetiligové rezervy Viktorie Plzeň. Za tu například nastoupili Vaněček, jenž hrál za A-tým Plzně v Superpoháru,a nebo například nadějný Darida. Viktorka navíc v utkání nasadila dvě jedenáctky, naproti tomu Baník odehrál zápas s minimem hráčů. V utkání nakonec zvítězili domácí 3:1, po poločase 2:1.

přát., sobota 10.7.2010
FC Viktoria Plzeň "B" - FK Baník Sokolov  3:1  (2:1)
Branka Baníku: Domin
FK Baník Sokolov: Dvořák (Makó) - Burkyt, Šaloun, Oláh, Ferko - Bereczký, Jankovský, Pleva (46.Vodrážka, 60. Pleva), Bastl (46. Nicklas) - Novotný, Domin.

Juniorka nemohla do utkání nasadit zraněného loňského dorostence Hudce a pro menší zranění odehrál pouze pár minut Vodrážka. Trenérovi Dreiseitlovi tak zbylo pouze minimum hráčů. Baník se v úvodu zápasu bránil a také jako první inkasoval. Zanedlouho však dokázala juniorka vyrovnat, když se trefil útočník Roman Domin. Jenže z následného útoku a nákopu se stoperská dvojice Baníku nedomluvila a Viktorka šla znovu do vedení.

Od této chvíle se zápas již hrál ve vyrovnaném tempu. Ve druhém poločase Baník ještě jednou inkasoval. V závěru pak již byla znatelná únavu ze soustředění a juniorka výsledek již nezkorigovala.

V dresu Baníku se poprvé představili loňští dorostenci, kteří by měli tvořit základ nově tvořící se juniorky. Do druhého poločasu nenastoupil již Petr Bastl, který dnes ještě odehraje zápas za A-tým. Mladý celek Baníku v zápase ale nezklamal.

Trenér Jiří Dreiseitl: „Výkon byl bojovný, kluci se snažili. V zápase již byly některé ukázky toho, co jsme si natrénovali. S výkonem mohu být spokojen a s výsledkem víceméně také."